Program för Borås Speedo Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Borås Speedo Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
07:25 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg och Speedo |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: STADIUM SPORTCAMP |
14 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 2:20.20 2016-02-27 |
15 - 16 år: Tova Olsson (2001) 2:12.35 2016-02-27 |
17 år och äldre: Eric Dahlgren (2007) 2:06.89 2016-02-27 |
|
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
21 |
1 |
Emmy Fjeld |
2006 |
AE6806 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
45 |
2 |
Sally Olsson |
2005 |
AP4405 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:16.32 |
9 |
3 |
Alma Berge Kleber |
2006 |
AD0606 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:13.64 |
41 |
4 |
Sarah Nilsson |
2003 |
BN6603 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:03.89 |
42 |
5 |
Ebba Nyberg |
2004 |
AZ8804 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:10.41 |
60 |
6 |
Agnes Wahlberg |
2004 |
AE3604 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:15.70 |
25 |
7 |
Hilda Hou Vasiiliagou |
2006 |
AM3606 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:22.27 |
347 |
8 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Amanda Böhrén |
2005 |
AU8405 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:00.35 |
53 |
2 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
BP3403 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:55.68 |
356 |
3 |
Ellinor Andersson |
2003 |
BB4203 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:45.11 |
118 |
4 |
Hanna Palmér |
2002 |
BR1602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:36.86 |
110 |
5 |
Anna-Maria Jökulsdottir |
2003 |
BA4203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:37.49 |
199 |
6 |
Ebba Honsberg |
2004 |
BH7604 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:54.35 |
194 |
7 |
Malva Antonsson |
2002 |
BU5402 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:58.72 |
35 |
8 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:00.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Emma Bengtsson |
2002 |
AQ1502 |
MOTALA SS |
|
25m |
2:32.50 |
209 |
2 |
Polina Zhirkova |
2004 |
AN4204 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:30.90 |
244 |
3 |
Isadora Rosén |
2002 |
BL9802 |
MOTALA SS |
|
25m |
2:26.48 |
326 |
4 |
Malin Vestman |
2003 |
AL5803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:21.94 |
119 |
5 |
Tilde Persson |
2001 |
BK2201 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:23.13 |
357 |
6 |
Tove Gustafsson |
2004 |
AH7204 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:30.59 |
111 |
7 |
Malin Kaldrup |
2000 |
AA1600 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:31.18 |
114 |
8 |
Natalia Mohammadi |
2002 |
AT2402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:33.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Molly Lund |
2005 |
AB6605 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:21.82 |
336 |
2 |
Melina Robertson |
2001 |
AO9401 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:20.31 |
89 |
3 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.60 |
313 |
4 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
2:18.15 |
99 |
5 |
Johanna de Jonge |
2001 |
BE1401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:19.21 |
86 |
6 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.82 |
106 |
7 |
Fannie Gronowitz |
2003 |
BA0203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:21.42 |
84 |
8 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:21.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
88 |
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:15.78 |
265 |
2 |
Elvira Skogsberg |
2001 |
AI2801 |
MASS |
|
25m |
2:15.71 |
318 |
3 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:15.35 |
323 |
4 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:14.96 |
324 |
5 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:15.31 |
83 |
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:15.55 |
107 |
7 |
Hannah Hemberg |
2002 |
AD2402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:15.73 |
319 |
8 |
Linn Kramer |
2001 |
AD8801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:17.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
177 |
1 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
AY5297 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:14.14 |
337 |
2 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:11.41 |
335 |
3 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:10.62 |
122 |
4 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:09.06 |
77 |
5 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:10.59 |
79 |
6 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:11.14 |
257 |
7 |
Alice Lindhé |
1999 |
AF7699 |
MASS |
|
25m |
2:11.49 |
327 |
8 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:14.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
78 |
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:05.07 |
259 |
2 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
25m |
2:03.66 |
185 |
3 |
Moa Simonsson |
2003 |
BN5603 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
3:22.99 |
375 |
4 |
Malin Haugan Nilesen |
2002 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
3:00.56 |
197 |
5 |
Ida Hildebrand |
2002 |
AL1602 |
KUNGÄLV |
|
50m |
3:09.34 |
1 |
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:03.63 |
266 |
7 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
25m |
2:04.94 |
2 |
8 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:08.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Elsa Berge-Kleber |
2004 |
AY5204 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:56.34 |
61 |
2 |
Ebba Wahlberg |
2002 |
AW4602 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:50.72 |
166 |
3 |
Ebba Björkman |
2002 |
BD8202 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:48.23 |
31 |
4 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
BA9203 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:44.42 |
62 |
5 |
Signe Wahlberg |
2005 |
AA7805 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:44.46 |
47 |
6 |
Sofie Persson |
2004 |
AB5804 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:49.54 |
63 |
7 |
Viola Wesslund Möll |
2005 |
AP5405 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:52.15 |
208 |
8 |
Sofia Viberg |
2004 |
AJ1404 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:56.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Ida Broman |
2003 |
BP5603 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:42.25 |
65 |
2 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:39.73 |
139 |
3 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:38.77 |
188 |
4 |
Julia Voss |
2001 |
BR7401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:35.09 |
164 |
5 |
Louise Andersson |
2003 |
AY4203 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:37.12 |
34 |
6 |
Astrid Lilja |
2002 |
AE3602 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:39.14 |
175 |
7 |
Anna Graffner |
2002 |
BW5202 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:40.75 |
380 |
8 |
Amalia Mattisson |
2004 |
AQ7804 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:43.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Maja Edvardsson |
2003 |
BH2603 |
S 02 |
|
50m |
2:34.65 |
181 |
2 |
Isabella Källén |
2001 |
BR6401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:31.43 |
58 |
3 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:30.65 |
373 |
4 |
Andrine Svea |
2000 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
2:29.14 |
138 |
5 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:30.45 |
57 |
6 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
AG5803 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:30.75 |
173 |
7 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
AQ9200 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:32.60 |
207 |
8 |
Nellie Tjernström |
2003 |
AP9403 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:34.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:26.70 |
108 |
2 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
BA2203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:25.20 |
179 |
3 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:24.08 |
262 |
4 |
Marta Qvirist |
1998 |
AD6498 |
MASS |
|
50m |
2:23.53 |
59 |
5 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
BE4601 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:23.63 |
38 |
6 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:24.21 |
370 |
7 |
Stine Naess Holmgren |
2000 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
2:26.47 |
153 |
8 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:29.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
S 02 |
|
50m |
2:21.48 |
66 |
2 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:18.80 |
263 |
3 |
Linn Rehnberg |
1998 |
AG0298 |
MASS |
|
50m |
2:17.29 |
349 |
4 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:16.24 |
350 |
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:16.98 |
371 |
6 |
Kaia Viktoria Nordbye |
1996 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
2:18.02 |
135 |
7 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:21.28 |
206 |
8 |
Felicia Thonander |
2001 |
AC8801 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:22.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
342 |
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:15.32 |
155 |
2 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:11.14 |
367 |
3 |
Amanda Hojberg |
1998 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
2:08.83 |
368 |
4 |
Freja Gram |
1999 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
2:04.92 |
213 |
5 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:08.32 |
147 |
6 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:10.73 |
321 |
7 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:12.37 |
268 |
8 |
Johanna Åberg |
1997 |
AP3497 |
MASS |
|
50m |
2:15.86 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
07:25 |
|