Program för NUSS-yngre 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
NUSS Yngre (25m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
12:36 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Po 13 |
Finaler (4) |
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:56.24 år 2014 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
AN2904 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:12.72 |
281 |
2 |
Felix Kinnander |
2004 |
AI6504 |
MASS |
|
25m |
1:12.25 |
50 |
3 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:11.22 |
282 |
4 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
MASS |
|
25m |
1:10.20 |
49 |
5 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:10.38 |
249 |
6 |
Markus Stahre |
2004 |
AR0904 |
LASS |
|
25m |
1:11.90 |
299 |
7 |
Aldin Mandzo |
2004 |
AF7704 |
NKK |
|
25m |
1:12.44 |
327 |
8 |
Alexandar Cicmil |
2004 |
AK6704 |
S 02 |
|
25m |
1:13.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
313 |
1 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
S 77 |
|
25m |
1:09.52 |
493 |
2 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
HÖRBY SK |
|
25m |
1:08.22 |
267 |
3 |
Lukas Lundberg |
2004 |
AD0104 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:08.08 |
474 |
4 |
Elias Robertsson |
2004 |
AE8904 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:07.37 |
300 |
5 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
1:07.99 |
193 |
6 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.12 |
180 |
7 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.18 |
425 |
8 |
Samuel Rundgren |
2004 |
AK4304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
492 |
1 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
HÖRBY SK |
|
25m |
1:06.09 |
181 |
2 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.77 |
23 |
3 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:05.50 |
288 |
4 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
1:05.12 |
457 |
5 |
Filip Aronsson |
2004 |
AF1104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:05.23 |
105 |
6 |
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.73 |
389 |
7 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.86 |
207 |
8 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
25m |
1:06.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
25m |
1:04.30 |
426 |
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:02.64 |
102 |
3 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.40 |
380 |
4 |
Edvin Jonsson |
2004 |
AD1504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
59.22 |
414 |
5 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
1:01.90 |
305 |
6 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
1:02.49 |
291 |
7 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
1:02.92 |
401 |
8 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
1:04.36 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
12:36 |
|