Startliste for Arena Sprint Meet 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 12, 200m Medley Herrar |
Sponsor: Freeker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:20.00 2014-02-03 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 2:15.11 |
17 - 99 år: Oskar Ericsson (1997) 2:09.68 2014-02-03 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 776 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:08.61 | |
2 | 977 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:15.09 | |
3 | 1113 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 2:15.32 | |
4 | 739 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 50 m | 2:16.02 | |
5 | 1044 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 2:17.73 | |
6 | 1135 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 2:18.13 | |
7 | 1108 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 2:18.16 | |
8 | 794 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 2:19.24 | |
9 | 572 | Hallberg David | 1994 | VÄSTERÅS | AE9194 | 50 m | 2:19.31 | |
10 | 793 | Gustavsson Julius | 2002 | SK LAXEN | AD0102 | 50 m | 2:19.61 | |
11 | 876 | Hariri Ali | 1996 | SK RAN | AK7196 | 50 m | 2:19.96 | |
12 | 1092 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 2:20.09 | |
13 | 747 | Wede Jonatan | 1988 | SS IDEN | AB7388 | 50 m | 2:20.10 | |
14 | 885 | Olsson-Shirazi Daniel | 1997 | SK RAN | AV9197 | 50 m | 2:20.51 | |
15 | 675 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 2:21.19 | |
16 | 828 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | AI5902 | 50 m | 2:21.36 | |
17 | 825 | Falk David | 2003 | MKK | AD3103 | 50 m | 2:21.68 | |
18 | 974 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 2:23.28 | |
19 | 798 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 2:24.84 | |
20 | 595 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 2:24.85 | |
21 | 781 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 2:24.88 | |
22 | 1110 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 2:25.23 | |
23 | 586 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 50 m | 2:25.62 | |
24 | 680 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 2:26.08 | |
25 | 822 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 2:26.22 | |
26 | 589 | Andrén Axel | 2001 | ESLÖVS SS | AD6301 | 50 m | 2:26.49 | |
27 | 656 | Wemlén Rickard | 2000 | SK HAJEN | AF0900 | 50 m | 2:26.61 | |
28 | 697 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 50 m | 2:27.14 | |
29 | 976 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 50 m | 2:27.45 | |
30 | 955 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 50 m | 2:27.49 | |
31 | 999 | Muzikants Wilhelm | 2001 | TÄBY SIM | AJ2901 | 50 m | 2:28.46 | |
32 | 1082 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 50 m | 2:28.58 | |
33 | 581 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 2:29.26 | |
34 | 797 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | AB5302 | 50 m | 2:30.14 | |
35 | 627 | Svedberg Max | 2001 | GÖTEBORG | AR3301 | 50 m | 2:30.74 | |
36 | 813 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 2:30.94 | |
37 | 615 | Nislander Gustav | 2001 | GÖTEBORG | AQ0301 | 50 m | 2:31.11 | |
38 | 833 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | AH8799 | 50 m | 2:31.18 | |
39 | 591 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | AL4501 | 50 m | 2:31.99 | |
40 | 1043 | Stenskepp Hugo | 2003 | VELLINGE-N | AI6303 | 50 m | 2:32.42 | |
41 | 1005 | Roosmark Lukas | 2002 | TÄBY SIM | AI1702 | 50 m | 2:32.51 | |
42 | 699 | Lindén Isac | 2001 | HS | AK7901 | 50 m | 2:32.66 | |
43 | 1000 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 50 m | 2:33.51 | |
44 | 1004 | Pöllänen Andres | 2001 | TÄBY SIM | AM5901 | 50 m | 2:33.67 | |
45 | 1052 | Axandersson Oskar | 2002 | VÄXJÖ SS | AN7502 | 50 m | 2:33.92 | |
46 | 1017 | Åstrand Erik | 2003 | TÄBY SIM | AO2903 | 50 m | 2:34.33 | |
47 | 1025 | Hansson Viktor | 2003 | VELLINGE-N | AM7103 | 50 m | 2:34.42 | |
48 | 915 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 2:35.29 | |
49 | 785 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 50 m | 2:35.82 | |
50 | 600 | Bohlin Karl | 2001 | GÖTEBORG | AV6301 | 50 m | 2:35.83 | |
51 | 726 | Sandström David | 2002 | HS | AN5102 | 50 m | 2:36.12 | |
52 | 731 | Söderberg Jacob | 2003 | HS | AD2103 | 50 m | 2:36.17 | |
53 | 1074 | Jansson Anton | 2002 | YSTADS SS | AC4702 | 50 m | 2:36.26 | |
54 | 1014 | Unevik Dag | 2001 | TÄBY SIM | AI5501 | 50 m | 2:36.32 | |
55 | 1096 | Stoltz Martin | 2000 | YSTADS SS | AR4900 | 50 m | 2:36.81 | |
56 | 805 | Ranevi Tobias | 1999 | SK LÖDDE | AK7999 | 50 m | 2:36.82 | |
57 | 985 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 50 m | 2:37.26 | |
58 | 792 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | AC0101 | 50 m | 2:37.75 | |
59 | 1086 | Nilsson Herman | 2002 | YSTADS SS | AI1502 | 50 m | 2:38.20 | |
60 | 998 | Lörinc Wilhelm | 2000 | TÄBY SIM | AU7900 | 50 m | 2:38.40 | |
61 | 672 | Elfers Oscar | 2002 | HS | AL9102 | 50 m | 2:38.63 | |
62 | 858 | Romare Douglas | 2001 | MKK | AD0301 | 50 m | 2:38.92 | |
63 | 624 | Segerdahl William | 2001 | GÖTEBORG | AI4301 | 50 m | 2:39.47 | |
64 | 758 | Persson Simon | 2003 | KK KARPEN | AA1703 | 50 m | 2:40.75 | |
65 | 919 | Grandin Thor | 2002 | SK SYDSIM | AG4502 | 50 m | 2:40.96 | |
66 | 598 | Ahlstrand Erik | 1999 | GÖTEBORG | AU6199 | 50 m | 2:41.61 | |
67 | 1006 | Rune Isac | 2003 | TÄBY SIM | AM9503 | 50 m | 2:41.70 | |
68 | 1015 | Westholm Hugo | 2004 | TÄBY SIM | AI2904 | 50 m | 2:42.37 | |
69 | 1003 | Persson Taylor Isac | 2003 | TÄBY SIM | AE6903 | 50 m | 2:43.08 | |
70 | 862 | Strömland Jakob | 2003 | MKK | AO4703 | 50 m | 2:44.39 | |
71 | 913 | Andersson Vilhelm | 2002 | SK SYDSIM | AE1502 | 50 m | 2:44.42 | |
72 | 1029 | Jörud Petter | 2003 | VELLINGE-N | AN9903 | 50 m | 2:44.94 | |
73 | 823 | Ewertz Carl | 2002 | MKK | AP9102 | 50 m | 2:45.47 | |
74 | 934 | Seanderdahl Jonathan | 2002 | SK SYDSIM | AJ0702 | 50 m | 2:45.81 | |
75 | 631 | Vari Lorand | 2002 | GÖTEBORG | AK7502 | 50 m | 2:46.13 | |
76 | 738 | Wiberg Viktor | 2003 | HS | AR3503 | 50 m | 2:46.42 | |
77 | 687 | Jovic Alan | 2004 | HS | AG5904 | 50 m | 2:46.59 | |
78 | 1130 | Hansson Jesper | 1998 | TRELLEBORG | AD8198 | 50 m | 2:47.31 | |
79 | 1024 | Conradsen Gustav | 2003 | VELLINGE-N | AK6903 | 50 m | 2:47.39 | |
80 | 890 | Thulin Ahlström Douglas | 2001 | SK RAN | AQ0901 | 50 m | 2:47.55 | |
81 | 605 | Egnell Loke | 2003 | GÖTEBORG | AR2703 | 50 m | 2:48.12 | |
82 | 753 | Kwant Niels | 2003 | KK KARPEN | AI6103 | 50 m | 2:48.50 | |
83 | 633 | Zasowski Philip | 2002 | GÖTEBORG | AM5302 | 50 m | 2:48.54 | |
84 | 921 | Kasapov Alexis Julian | 1999 | SK SYDSIM | AQ4399 | 50 m | 2:48.66 | |
85 | 1009 | Stein Tor | 2003 | TÄBY SIM | AR2903 | 50 m | 2:49.57 | |
86 | 1137 | Olsson Gabriel | 2004 | TRELLEBORG | AA3704 | 50 m | 2:49.91 | |
87 | 735 | Tjärnberg Felix | 2005 | HS | AB5305 | 50 m | 2:50.69 | |
88 | 868 | Axelsson Arvid | 2003 | SK RAN | AN5303 | 50 m | 2:52.09 | |
89 | 1117 | Pekberg Leo | 2002 | ÄNGELHOLM | AF7902 | 50 m | 2:52.17 | |
90 | 788 | Rydgren Markus | 2003 | LANDSKRONA | AM3303 | 50 m | 2:52.87 | |
91 | 1027 | Holmquist Jonatan | 2003 | VELLINGE-N | AA6503 | 50 m | 2:53.78 | |
92 | 918 | Fröjd Jonathan | 2004 | SK SYDSIM | AC8704 | 50 m | 2:54.57 | |
93 | 978 | Alonso David | 2003 | TÄBY SIM | AS6703 | 50 m | 2:55.11 | |
94 | 1018 | Ahlbin Noel | 2004 | VELLINGE-N | AI8304 | 50 m | 2:56.89 | |
95 | 694 | Larsson Alexander | 2003 | HS | AQ0303 | 50 m | 2:58.35 | |
96 | 1106 | Greiner Stig | 2003 | ÄNGELHOLM | AM0703 | 50 m | 2:58.83 | |
97 | 678 | Gränse Leo | 2004 | HS | AG0904 | 50 m | 3:01.14 | |
98 | 711 | Olsson Olle | 2004 | HS | AN7304 | 50 m | 3:01.79 | |
99 | 1037 | Primetta Philip | 2002 | VELLINGE-N | AF8502 | 50 m | 3:01.85 | |
100 | 917 | Franzén Jesper | 2002 | SK SYDSIM | AG3902 | 50 m | 3:02.66 | |
101 | 613 | Ljungqvist Oscar | 2002 | GÖTEBORG | AQ5702 | 50 m | 3:03.10 | |
102 | 877 | Hariri Mohamad | 2002 | SK RAN | AK1502 | 50 m | 3:03.18 | |
103 | 693 | Kock Oliver | 2003 | HS | AK1903 | 50 m | 3:04.16 | |
104 | 873 | Elfvin David | 2002 | SK RAN | AI2102 | 50 m | 3:04.18 | |
105 | 924 | Lövberg Oskar | 2003 | SK SYDSIM | AC9903 | 50 m | 3:05.33 | |
106 | 641 | Hansson Jacob | 2002 | SK HAJEN | AM8902 | 50 m | 3:05.70 | |
107 | 660 | Alderbrink David | 2003 | HS | AR1503 | 50 m | 3:06.18 | |
108 | 1069 | Björnsson Axel | 2005 | YSTADS SS | AF8105 | 50 m | 3:07.42 | |
109 | 1026 | Hiltonsson Linus | 2002 | VELLINGE-N | AD3902 | 50 m | 3:08.35 | |
110 | 929 | Offrell Love | 2004 | SK SYDSIM | AG1104 | 50 m | 3:15.87 | |
111 | 940 | af Klinteberg Filip | 2003 | SK TRITON | AE3103 | 50 m | 3:26.16 | |
112 | 962 | Palenmark Neo | 2003 | SK TRITON | AQ6303 | 50 m | 3:29.09 | |
113 | 569 | Härjesten Hugo | 2004 | HÖRBY SK | AV0504 | 50 m | ||
114 | 935 | Sihlén Melvin | 2000 | SK SYDSIM | AV8100 | 50 m | ||
115 | 972 | Ahlqvist Erik | 2001 | TÄBY SIM | AT7501 | 50 m | ||
116 | 988 | Halldén Victor | 2000 | TÄBY SIM | AP7300 | 50 m | ||
117 | 1067 | Andersson Rickard | 1998 | YSTADS SS | AD4198 | 50 m | ||
118 | 1095 | Stoltz Hugo | 2004 | YSTADS SS | AF4904 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 14:55 |