Program for DM/JDM 2017, Simrishamn
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session 1
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
09:03 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap - Österlensim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: Hyrbilen |
|
Beräknad start 10:12 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
673 |
2 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
POSEIDON |
|
50m |
2:10.30 |
397 |
3 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:09.86 |
724 |
4 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:09.35 |
405 |
5 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
50m |
2:09.67 |
413 |
6 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
50m |
2:09.98 |
638 |
7 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:11.04 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
485 |
1 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:08.72 |
456 |
2 |
Martin Wahlberg |
1999 |
AQ1999 |
HS |
|
50m |
2:08.09 |
717 |
3 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
50m |
2:07.07 |
767 |
4 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
AH8199 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:06.91 |
780 |
5 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:07.04 |
764 |
6 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:07.48 |
580 |
7 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
2:08.42 |
714 |
8 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK TRITON |
|
50m |
2:08.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
700 |
1 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:06.18 |
442 |
2 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
50m |
2:06.16 |
551 |
3 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
2:04.63 |
660 |
4 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:03.91 |
463 |
5 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
50m |
2:04.60 |
613 |
6 |
Philip Rantzow |
1999 |
AC7399 |
S 71 |
|
25m |
2:04.93 |
745 |
7 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:06.18 |
760 |
8 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:06.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
740 |
1 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:03.00 |
719 |
2 |
Oskar Skarin |
1999 |
AD0999 |
SK TRITON |
|
50m |
2:01.92 |
615 |
3 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
50m |
2:00.58 |
571 |
4 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
MKK |
|
50m |
1:59.16 |
431 |
5 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
AN0599 |
HS |
|
50m |
2:00.30 |
782 |
6 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:01.56 |
679 |
7 |
Gustav Östlund |
1997 |
AM8797 |
POSEIDON |
|
50m |
2:02.65 |
680 |
8 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:03.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
576 |
1 |
William Lindblom |
1998 |
AN7798 |
MKK |
|
50m |
1:59.01 |
404 |
2 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
50m |
1:58.43 |
532 |
3 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:56.05 |
417 |
4 |
Jonas Holmström |
1992 |
AH1392 |
HS |
|
50m |
1:52.23 |
435 |
5 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
AM5399 |
HS |
|
50m |
1:53.59 |
462 |
6 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
1:56.77 |
460 |
7 |
Isak Vikström |
1999 |
AJ3199 |
HS |
|
50m |
1:58.67 |
543 |
8 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:59.05 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
09:03 |
|