Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:19 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
5:44.04 |
272 |
2 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
5:42.36 |
304 |
3 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
5:36.92 |
160 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
5:35.03 |
63 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
5:35.95 |
207 |
6 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:37.37 |
152 |
7 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:42.83 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
5:32.68 |
109 |
2 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
5:28.01 |
308 |
3 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
5:26.91 |
116 |
4 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
5:21.78 |
62 |
5 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
5:26.50 |
176 |
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
5:28.00 |
117 |
7 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
5:30.92 |
85 |
8 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
5:33.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
5:13.65 |
325 |
2 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
5:11.09 |
219 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:07.94 |
1 |
4 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
5:06.58 |
327 |
5 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
25m |
5:07.52 |
196 |
6 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
GENTOFTE |
|
25m |
5:08.55 |
226 |
7 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
5:11.96 |
273 |
8 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
25m |
5:21.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:19 |
|