Program för Tureberg knatte cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
53 |
1 |
|
Signe Mueller |
2007 |
SKURU IK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
3 |
|
Emma Arnö |
2008 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
4 |
|
Joanna Terander |
2007 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
5 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
ÅKERSBERGA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
6 |
|
Selin Sahin |
2005 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
7 |
|
Ella Omazic |
2007 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
148 |
1 |
|
Moa Larsson |
2007 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Aurora Pinho |
2006 |
SKURU IK |
|
1:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Smilla Palmborg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
|
1:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
4 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
TUREBERG |
|
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Engla Hellenius |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
|
1:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
TUREBERG |
|
1:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
7 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
|
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
73 |
1 |
|
Moa Slättegård |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
|
1:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
2 |
|
Lova Deilert |
2006 |
SS04 |
|
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Elin Yavuz |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
|
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
DANDERYD |
|
1:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
5 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
TUREBERG |
|
1:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
|
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
DANDERYD |
|
1:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
316 |
1 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
SS04 |
|
1:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
2 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
SS04 |
|
1:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
3 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
TÄBY SIM |
|
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
4 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
TÄBY SIM |
|
1:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
DANDERYD |
|
1:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
TUREBERG |
|
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
SKURU IK |
|
1:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
1 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
SS04 |
|
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Nellie Häger |
2006 |
SKK |
|
1:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
3 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
TÄBY SIM |
|
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Julia Marklund |
2006 |
TUREBERG |
|
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
5 |
|
Tyra Korent |
2006 |
ÅKERSBERGA |
|
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
6 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
SS04 |
|
1:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
TUREBERG |
|
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
1 |
1 |
|
Julia Anttila |
2006 |
DANDERYD |
|
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
|
Maria Krejci |
2006 |
TUREBERG |
|
1:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
TÄBY SIM |
|
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
DANDERYD |
|
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
5 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
SS04 |
|
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
6 |
|
Rose Li |
2006 |
TÄBY SIM |
|
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
7 |
|
Vera Popova |
2006 |
TUREBERG |
|
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
100 |
1 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
SKK |
|
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
TÄBY SIM |
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
GUSTAVSBER |
|
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
4 |
|
Elvira Flores |
2006 |
SKK |
|
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
SKURU IK |
|
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
SKURU IK |
|
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
7 |
|
Vida Haesert |
2006 |
SKK |
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|