Program för Tureberg knatte cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
DANDERYD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
4 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
SS04 |
|
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
5 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
TUREBERG |
|
1:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
2 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
SS04 |
|
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
3 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
TÄBY SIM |
|
1:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
TÄBY SIM |
|
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
5 |
|
Elwira Heldeskog |
2005 |
SKURU IK |
|
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
6 |
|
Nina Nilsson |
2005 |
SKURU IK |
|
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
42 |
1 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
SKURU IK |
|
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
2 |
|
Linn Lynch |
2005 |
SS04 |
|
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
3 |
|
Alice Belic |
2005 |
SKURU IK |
|
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
4 |
|
Clara Taberman |
2004 |
TÄBY SIM |
|
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
5 |
|
Emma Wärn |
2004 |
SS04 |
|
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
6 |
|
Matilda Schibbye |
2004 |
TÄBY SIM |
|
1:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Wilma Hammargren |
2005 |
DANDERYD |
|
1:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
305 |
1 |
|
klara Pettersson |
2004 |
SS04 |
|
1:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
TUREBERG |
|
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
3 |
|
Julia Liu |
2004 |
TUREBERG |
|
1:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
4 |
|
Tilda Svärd |
2005 |
TÄBY SIM |
|
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
5 |
|
Magda Westberg |
2005 |
ÅKERSBERGA |
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
6 |
|
Jade Hansson |
2005 |
TUREBERG |
|
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
7 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
TÄBY SIM |
|
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
1 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
SS04 |
|
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
2 |
|
Irma Malmström |
2004 |
TÄBY SIM |
|
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
|
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
4 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
TÄBY SIM |
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
5 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
SS04 |
|
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
6 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
ÅKERSBERGA |
|
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
DANDERYD |
|
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
13 |
1 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
DANDERYD |
|
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
Darcey Bailey |
2004 |
TÄBY SIM |
|
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
GUSTAVSBER |
|
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
SKK |
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
5 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
SS04 |
|
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
6 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
SS04 |
|
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
7 |
|
Millie Björlin |
2003 |
SKK |
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
149 |
1 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
TUREBERG |
|
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
SKK |
|
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
TUREBERG |
|
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
SKK |
|
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Ella Faleij |
2003 |
TUREBERG |
|
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
TUREBERG |
|
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
7 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
SS04 |
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
26 |
1 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
GUSTAVSBER |
|
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
TUREBERG |
|
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
DANDERYD |
|
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
4 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
SKK |
|
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
5 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
SS04 |
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
SKK |
|
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
7 |
|
Maya Levin |
2004 |
SKK |
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Qual time |
|
|
14 |
1 |
|
Sofia Montan |
2004 |
DANDERYD |
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
TUREBERG |
|
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
3 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
TUREBERG |
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
|
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
5 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
TUREBERG |
|
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
SKK |
|
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
7 |
|
Julia Häglund |
2003 |
TUREBERG |
|
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|