Program för Masters SM 50m 2017, Umeå
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Masters SM 2017 50 M |
|
Utskriftsdatum |
24 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
54 |
0 |
Margit Svenson |
1961 |
55-59 |
DANDERYD |
|
50m |
54.20 |
204 |
1 |
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
55-59 |
SUNDSVALL |
|
25m |
40.62 |
52 |
2 |
Birgitta Flensburg |
1961 |
55-59 |
DANDERYD |
|
50m |
46.74 |
45 |
3 |
Anna-Lena Bryngelsson |
1954 |
60-64 |
SPIF SF |
|
25m |
45.04 |
191 |
4 |
Gunilla Rasmuson |
1957 |
60-64 |
TÄBY SIM |
|
50m |
43.00 |
188 |
5 |
Caroline Magnusson |
1956 |
60-64 |
TÄBY SIM |
|
50m |
43.24 |
105 |
6 |
Lotta Wansölin |
1954 |
60-64 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
48.30 |
108 |
7 |
Margareta Rainer |
1949 |
65-69 |
GÄVLE SS |
|
25m |
46.20 |
10 |
8 |
Ulla Öhman |
1948 |
65-69 |
FAGERSTA |
|
25m |
47.86 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
Lena Brunnberg |
1965 |
50-54 |
UPSALA S |
|
50m |
47.29 |
30 |
4 |
Ingrid Lindelöw-Berntsson |
1964 |
50-54 |
UMEÅ SS |
|
25m |
39.94 |
42 |
5 |
Elena Tsychkova |
1967 |
50-54 |
ÖSA |
|
25m |
45.63 |
163 |
6 |
Helena Karlsson |
1966 |
50-54 |
UMEÅ SS |
|
25m |
49.35 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
259 |
1 |
Camilla Rogala |
1970 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
50m |
47.00 |
175 |
2 |
Karin Axelsson |
1970 |
45-49 |
SS04 |
|
50m |
42.23 |
86 |
3 |
Anneli Larsson |
1968 |
45-49 |
UPSALA S |
|
25m |
38.46 |
92 |
4 |
Anna Hammar |
1968 |
45-49 |
SALTSJÖB |
|
50m |
36.45 |
115 |
5 |
Britt-Marie Nilsson |
1971 |
45-49 |
SK SYDSIM |
|
50m |
37.10 |
104 |
6 |
Su Oltner |
1969 |
45-49 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
38.89 |
271 |
7 |
Mina Boström Nakicenovic |
1972 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
50m |
43.00 |
3 |
8 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
53.28 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
90 |
0 |
Marie Therese Öberg |
1986 |
30-34 |
ÖSMO SS |
|
50m |
36.76 |
159 |
1 |
Eva Dunkhase |
1987 |
30-34 |
UMEÅ SS |
|
25m |
43.12 |
79 |
2 |
Maria Johansson |
1979 |
35-39 |
UMEÅ SS |
|
25m |
42.32 |
208 |
3 |
Hannah Newsham |
1979 |
35-39 |
SUNDSVALL |
|
25m |
38.30 |
155 |
4 |
Berit Bengtson |
1978 |
35-39 |
UMEÅ SS |
|
50m |
42.08 |
11 |
5 |
Åsa Annerstedt |
1980 |
35-39 |
FALUN |
|
25m |
44.36 |
39 |
6 |
Carina Andersson |
1975 |
40-44 |
UPSALA S |
|
50m |
45.66 |
13 |
7 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
40-44 |
LASS |
|
50m |
41.56 |
2 |
8 |
Natalia Valamoutopoulou |
1975 |
40-44 |
O.F.A.MAGN |
|
50m |
43.82 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
Angelica Ljungcrantz |
1993 |
20-24 |
UMEÅ SS |
|
25m |
48.75 |
36 |
3 |
Linnea Nyström |
1992 |
25-29 |
UMEÅ SS |
|
25m |
43.57 |
71 |
4 |
Jennie Hagman |
1990 |
25-29 |
MASS |
|
25m |
41.44 |
107 |
5 |
Beatri Uña Bóveda |
1991 |
25-29 |
USC |
|
50m |
35.29 |
176 |
6 |
Agnes Larsson |
1991 |
25-29 |
SS04 |
|
50m |
36.49 |
161 |
7 |
Emelie Fahlander |
1989 |
25-29 |
UMEÅ SS |
|
25m |
42.50 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
24 november 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:04 |
|