Program för Masters SM 50m 2017, Umeå
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Fredag
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Masters SM 2017 50 M |
|
Utskriftsdatum |
24 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
Ronny Oltner |
1956 |
60-64 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
35.01 |
193 |
2 |
Bengt Olsson |
1956 |
60-64 |
TÄBY SIM |
|
50m |
40.00 |
213 |
3 |
Rolf Tegeback |
1948 |
65-69 |
SUNDSVALL |
|
25m |
36.70 |
26 |
4 |
Åke Franzén |
1949 |
65-69 |
UMEÅ SS |
|
25m |
45.19 |
126 |
5 |
Ulf Brangefält |
1942 |
75-79 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
45.69 |
136 |
6 |
Klas Grape |
1941 |
75-79 |
HELLAS SK |
|
25m |
50.95 |
135 |
7 |
Erik Forslund |
1937 |
80-84 |
HELLAS SK |
|
50m |
48.04 |
140 |
8 |
Olof Söderqvist |
1937 |
80-84 |
HELLAS SK |
|
50m |
56.55 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
0 |
Lars Hällgren |
1964 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
50m |
41.00 |
6 |
1 |
Henrik Roos |
1964 |
50-54 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
35.47 |
192 |
2 |
Håkan Persson |
1963 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
50m |
33.01 |
87 |
3 |
Tomas Larsson |
1966 |
50-54 |
UPSALA S |
|
25m |
34.35 |
151 |
4 |
Erik Sinclair |
1967 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
35.84 |
43 |
5 |
Fredrik Karlsson |
1967 |
50-54 |
ÖSMO SS |
|
25m |
41.06 |
148 |
6 |
Michael Macdonald |
1962 |
55-59 |
GÖTEBORG |
|
25m |
35.12 |
173 |
7 |
Lars Hennert |
1961 |
55-59 |
SS04 |
|
50m |
34.24 |
119 |
8 |
Jan Mandahl |
1961 |
55-59 |
UPSALA S |
|
25m |
34.41 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
262 |
2 |
Henrik Holmberg |
1969 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
50m |
40.01 |
91 |
3 |
Magnus Du Rietz |
1969 |
45-49 |
SALTSJÖB |
|
50m |
37.40 |
184 |
4 |
Stefan Scherling |
1972 |
45-49 |
TÄBY SIM |
|
50m |
29.69 |
270 |
5 |
Håkan Agnell |
1970 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
50m |
34.12 |
125 |
6 |
Jan Brangefält |
1972 |
45-49 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
38.34 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
0 |
Patrik Noll |
1980 |
35-39 |
ÖSA |
|
50m |
36.44 |
32 |
1 |
Petter Lindqvist |
1980 |
35-39 |
UMEÅ SS |
|
25m |
32.10 |
227 |
2 |
Erik Severin |
1980 |
35-39 |
VÄSBY SS |
|
25m |
32.82 |
56 |
3 |
Jonas Uebel |
1981 |
35-39 |
DANDERYD |
|
50m |
37.80 |
194 |
4 |
Marcus Elander |
1977 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
50m |
42.80 |
170 |
5 |
Stefan Behring |
1974 |
40-44 |
SS04 |
|
50m |
36.30 |
185 |
6 |
Johan Carlén |
1976 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.80 |
75 |
7 |
Adrian Bengtson |
1976 |
40-44 |
UMEÅ SS |
|
50m |
35.98 |
41 |
8 |
Jesper Olsson |
1975 |
40-44 |
UPSALA S |
|
25m |
37.82 |
160 |
9 |
Pelle Edlund |
1973 |
40-44 |
UMEÅ SS |
|
25m |
48.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
Simon Andersson |
1989 |
25-29 |
UMEÅ SS |
|
25m |
33.30 |
88 |
2 |
Robin Cederqvist |
1989 |
25-29 |
WISBY SS |
|
25m |
31.52 |
249 |
3 |
Niklas Kunst |
1989 |
25-29 |
IKSU |
|
50m |
30.28 |
171 |
4 |
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
25-29 |
SS04 |
|
50m |
31.11 |
110 |
5 |
Emil Davidsson |
1990 |
25-29 |
LASS |
|
50m |
32.58 |
181 |
6 |
Thomas Törnström |
1992 |
25-29 |
IKSU |
|
50m |
33.33 |
69 |
7 |
Jerry Falkcrona |
1983 |
30-34 |
LASS |
|
50m |
34.62 |
57 |
8 |
Andreas Welander |
1985 |
30-34 |
DANDERYD |
|
25m |
35.10 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
24 november 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:04 |
|