Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 115
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber NordSj |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 august 2017 |
|
|
|
|
Løb 115, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 13:54 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Amalie Busch Erhardi |
2006 |
0602AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:49.39 |
41 |
2 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
25m |
1:48.12 |
1 |
3 |
Mia Albertsen |
2006 |
0624AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:45.75 |
4 |
4 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:48.00 |
2 |
5 |
Asta-Marie Mailund Clan |
2006 |
0652AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:49.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:44.75 |
3 |
2 |
Anna Røjel |
2006 |
0634AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:43.76 |
320 |
3 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:43.05 |
272 |
4 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:43.25 |
399 |
5 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.25 |
69 |
6 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:44.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:40.00 |
108 |
2 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:39.42 |
115 |
3 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:39.23 |
154 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:39.41 |
323 |
5 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:39.61 |
82 |
6 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:42.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:38.71 |
216 |
2 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:38.33 |
61 |
3 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:36.73 |
236 |
4 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:38.16 |
13 |
5 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
1:38.47 |
387 |
6 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:35.99 |
19 |
2 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:35.68 |
118 |
3 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:34.91 |
192 |
4 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
SLANGERUP |
|
25m |
1:34.95 |
393 |
5 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:35.93 |
370 |
6 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Julie Larsen |
2005 |
0584AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:34.09 |
374 |
2 |
Rebecca Chur Fischer |
2005 |
0522AP |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.59 |
382 |
3 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
0526AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.23 |
18 |
4 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
1:33.30 |
76 |
5 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:34.06 |
313 |
6 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:34.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:32.88 |
166 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:31.43 |
233 |
3 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:31.13 |
310 |
4 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.18 |
20 |
5 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:32.52 |
89 |
6 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:32.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:31.07 |
352 |
2 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:30.53 |
403 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.32 |
269 |
4 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:30.34 |
406 |
5 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:30.97 |
243 |
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.82 |
409 |
2 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:29.77 |
268 |
3 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:29.46 |
398 |
4 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.74 |
312 |
5 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:29.82 |
65 |
6 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:29.28 |
293 |
2 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:28.74 |
131 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.43 |
43 |
4 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:28.48 |
117 |
5 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:29.13 |
404 |
6 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:27.88 |
381 |
2 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.94 |
291 |
3 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:26.44 |
339 |
4 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.90 |
223 |
5 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
1:27.45 |
173 |
6 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:25.48 |
63 |
2 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.10 |
88 |
3 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.61 |
196 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:24.85 |
70 |
5 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.47 |
30 |
6 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:26.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.01 |
285 |
2 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.47 |
149 |
3 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.97 |
401 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.74 |
198 |
5 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:22.53 |
373 |
6 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.10 |
|
|
Heat 14 (16) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:33.22 |
255 |
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.49 |
194 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:26.25 |
190 |
4 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:30.59 |
314 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.03 |
307 |
6 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:33.55 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.13 |
98 |
2 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.66 |
42 |
3 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:22.08 |
225 |
4 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:23.15 |
277 |
5 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:24.26 |
348 |
6 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.65 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
1:18.34 |
86 |
2 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.39 |
21 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:13.98 |
273 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.25 |
193 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:17.55 |
372 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|