Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber NordSj |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 august 2017 |
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 09:52 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
249 |
2 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
0541AI |
ROSKILDE |
|
25m |
43.00 |
309 |
3 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
25m |
40.79 |
395 |
4 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
25m |
41.60 |
368 |
5 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
25m |
47.33 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
1 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
40.54 |
182 |
2 |
William Rützou |
2005 |
0569AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
40.13 |
385 |
3 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
38.97 |
326 |
4 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
39.02 |
329 |
5 |
Sebastian Pedersen |
2005 |
0547AA |
BIRKERØD |
|
25m |
40.25 |
290 |
6 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
40.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
25m |
38.75 |
378 |
2 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
38.58 |
390 |
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
25m |
37.86 |
110 |
4 |
Teodor Roed Schøning |
2005 |
0585AA |
HELSINGØR |
|
25m |
38.09 |
413 |
5 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
38.60 |
247 |
6 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
38.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
37.60 |
349 |
2 |
Frederik Sandbjerg |
2004 |
0477AL |
SØLLERØD |
|
25m |
37.52 |
376 |
3 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
37.02 |
294 |
4 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
25m |
37.13 |
418 |
5 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
25m |
37.55 |
341 |
6 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
25m |
37.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
25m |
36.55 |
287 |
2 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
36.31 |
246 |
3 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
35.88 |
319 |
4 |
Theodor Wernberg Løvgren |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
36.25 |
133 |
5 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
50m |
36.53 |
297 |
6 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
36.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
JYLLINGE |
|
25m |
35.17 |
369 |
2 |
Oskar Clausen |
2004 |
0461AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
35.01 |
58 |
3 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
34.26 |
337 |
4 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
34.73 |
199 |
5 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
35.15 |
343 |
6 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
35.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
34.12 |
24 |
2 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
33.75 |
250 |
3 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
33.58 |
288 |
4 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
33.73 |
106 |
5 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
25m |
33.78 |
139 |
6 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
34.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
32.73 |
146 |
2 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
32.42 |
336 |
3 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
32.27 |
105 |
4 |
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
HELSINGØR |
|
50m |
32.38 |
40 |
5 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
32.45 |
26 |
6 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
33.34 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
34.32 |
318 |
2 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
33.70 |
107 |
3 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
25m |
30.20 |
299 |
4 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
25m |
30.83 |
271 |
5 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
25m |
33.75 |
16 |
6 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
34.72 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
31.86 |
244 |
2 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
25m |
31.50 |
111 |
3 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
30.66 |
383 |
4 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
30.90 |
145 |
5 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
31.65 |
35 |
6 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
32.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|