Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber NordSj |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 august 2017 |
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 09:37 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
387 |
2 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:57.26 |
272 |
3 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
2:55.95 |
307 |
4 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:56.67 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
364 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
2:52.64 |
321 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:48.51 |
286 |
4 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:50.29 |
399 |
5 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:54.29 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:46.76 |
267 |
2 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:46.11 |
141 |
3 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:45.80 |
187 |
4 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:45.84 |
265 |
5 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:46.40 |
180 |
6 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:47.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:44.93 |
118 |
2 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:44.62 |
22 |
3 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
TRITON B |
|
25m |
2:43.68 |
181 |
4 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:43.73 |
261 |
5 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:44.82 |
266 |
6 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:45.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Julie Larsen |
2005 |
0584AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:42.54 |
335 |
2 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
2:39.04 |
87 |
3 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:37.13 |
172 |
4 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:37.25 |
61 |
5 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:40.86 |
389 |
6 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
25m |
2:43.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
2:36.35 |
338 |
2 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
0494AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:35.58 |
291 |
3 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:33.87 |
150 |
4 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:35.31 |
254 |
5 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:35.97 |
131 |
6 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:36.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.55 |
179 |
2 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:30.44 |
165 |
3 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
0446AP |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:29.16 |
18 |
4 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
2:30.41 |
174 |
5 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:30.58 |
350 |
6 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:33.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
2:28.73 |
269 |
2 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:26.61 |
62 |
3 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:24.33 |
60 |
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:25.74 |
347 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
2:26.82 |
9 |
6 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
TRITON B |
|
25m |
2:29.14 |
|
|
Heat 9 (11) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
2:35.60 |
12 |
2 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
2:34.83 |
194 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
2:31.31 |
322 |
4 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:33.61 |
216 |
5 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
2:35.15 |
304 |
6 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:38.44 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
2:32.09 |
251 |
2 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:30.98 |
115 |
3 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
2:23.70 |
130 |
4 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:27.14 |
155 |
5 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:31.96 |
277 |
6 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:34.48 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
2:22.49 |
137 |
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.26 |
86 |
3 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:12.68 |
233 |
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
2:17.14 |
149 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.88 |
66 |
6 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:23.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|