Program for DM 2017, Stockholm
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
DM i kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
102 |
1 |
Siri Selander |
1999 |
AU1899 |
SKK |
|
50m |
30.69 |
12 |
2 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
30.61 |
178 |
3 |
Linda Härmat |
1996 |
AR6296 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
30.51 |
116 |
4 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
30.39 |
307 |
5 |
Elin Swerlander |
2001 |
AE7801 |
SS04 |
|
50m |
30.48 |
127 |
6 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
30.58 |
259 |
7 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
AK2499 |
VÄSBY SS |
|
25m |
30.62 |
298 |
8 |
Rebecca Höglind |
1998 |
AL7898 |
SS04 |
|
25m |
31.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
AK0404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.36 |
154 |
2 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.30 |
295 |
3 |
Hanna Hargsten |
1999 |
AH8899 |
SS04 |
|
25m |
30.15 |
150 |
4 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
29.96 |
99 |
5 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
30.05 |
244 |
6 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
30.26 |
100 |
7 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
25m |
30.32 |
157 |
8 |
Signe Rönn |
2001 |
BS9201 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
322 |
1 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
29.80 |
95 |
2 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
29.71 |
316 |
3 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
25m |
29.64 |
327 |
4 |
Jenny Ek |
1999 |
99A441 |
ÅSF |
|
25m |
29.31 |
328 |
5 |
Jessica Lindholm |
2001 |
01B019 |
ÅSF |
|
25m |
29.37 |
184 |
6 |
Julia Thurfjell |
1994 |
BG3894 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
29.64 |
69 |
7 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
29.74 |
70 |
8 |
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
29.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SKK |
|
25m |
28.82 |
118 |
2 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
28.77 |
138 |
3 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
28.45 |
122 |
4 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
27.53 |
37 |
5 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
SK NEPTUN |
|
25m |
27.54 |
113 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
28.66 |
162 |
7 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
28.78 |
137 |
8 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
28.84 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|