Startliste for DM Junior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
02 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
25m |
2:12.59 |
305 |
2 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
2:11.92 |
490 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
2:11.04 |
411 |
4 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:10.72 |
245 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:11.03 |
466 |
6 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
2:11.39 |
542 |
7 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
25m |
2:12.47 |
356 |
8 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
2:13.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:10.19 |
192 |
2 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:09.09 |
97 |
3 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
2:08.01 |
161 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
25m |
2:05.43 |
18 |
5 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
25m |
2:06.63 |
223 |
6 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
2:08.81 |
185 |
7 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
25m |
2:09.62 |
565 |
8 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
2:10.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:03.98 |
288 |
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
2:03.72 |
328 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:02.72 |
219 |
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:01.53 |
169 |
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
2:02.06 |
438 |
6 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
25m |
2:03.40 |
87 |
7 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:03.93 |
289 |
8 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
KVIK |
|
25m |
2:04.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|