Program för Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: Team Elite |
|
Vejledende starttid 11:15 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:12.73 |
93 |
3 |
Silja Mortensen |
2003 |
0342AU |
AIF |
|
50m |
2:57.24 |
258 |
4 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
A6 |
|
50m |
3:09.49 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
2:56.27 |
143 |
2 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:49.54 |
220 |
3 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:45.39 |
27 |
4 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
2:46.07 |
117 |
5 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:53.68 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:40.09 |
336 |
2 |
Liv Hingeberg |
2001 |
0154AK |
ODDER |
|
50m |
2:38.03 |
301 |
3 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:36.80 |
158 |
4 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
2:37.05 |
18 |
5 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:39.40 |
255 |
6 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
2:40.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.99 |
12 |
2 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:33.31 |
9 |
3 |
Stefanía Sigurþórsdóttir |
2001 |
310101-3460 |
IRB |
|
50m |
2:31.29 |
131 |
4 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:31.37 |
130 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:33.96 |
113 |
6 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:36.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
2:30.34 |
299 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.71 |
339 |
3 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
50m |
2:29.09 |
164 |
4 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
2:29.21 |
281 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.93 |
275 |
6 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:30.98 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2001-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
2:28.43 |
65 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:24.48 |
289 |
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:22.67 |
276 |
4 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:22.81 |
73 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:25.86 |
309 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:28.90 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 1919-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:24.14 |
256 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
50m |
2:16.11 |
128 |
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:18.26 |
206 |
5 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.65 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|