Program för Sim à Lund – GUL Challenge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
SIM à LUND GUL Challenge |
|
Utskriftsdatum |
09 december 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Lund |
|
Utskriftstid |
08:34 |
|
|
Arrangör |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 december 2017 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (12) |
Sponsor: GUL watches |
|
Beräknad start 09:18 |
Heat 1 (12) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
Emmie Bengtsson |
2003 |
BU9203 |
HS |
|
25m |
|
92 |
4 |
Elsa Bergelin |
2004 |
AH0204 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:42.85 |
250 |
5 |
Emilia Sandström |
2004 |
AY7204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:44.26 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
256 |
2 |
Mollie Dalengran |
2004 |
BT1604 |
SK TRITON |
|
25m |
1:35.60 |
217 |
3 |
Alva Larsson |
2004 |
BJ8604 |
SK RAN |
|
25m |
1:31.64 |
195 |
4 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:29.16 |
200 |
5 |
Olivia Olsson |
2004 |
AL1804 |
POSEIDON |
|
25m |
1:30.30 |
280 |
6 |
Nina Andersson-Wulf |
2001 |
BH0801 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:32.62 |
220 |
7 |
Lina Malmgren |
2004 |
BJ4604 |
SK RAN |
|
25m |
1:36.46 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
1 |
Alice Klasholm |
2004 |
BS5204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:28.40 |
207 |
2 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
25m |
1:27.59 |
305 |
3 |
Felicia Nyberg |
2004 |
AC0204 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:27.24 |
145 |
4 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:26.09 |
316 |
5 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
BK5204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:26.40 |
308 |
6 |
Clara Rönnäng |
2001 |
BM9801 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:27.46 |
66 |
7 |
Ellinor Persson |
2003 |
BX5203 |
HS |
|
25m |
1:28.07 |
89 |
8 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:28.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
231 |
1 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:25.50 |
43 |
2 |
Johanna Hofvendahl |
2004 |
AO6804 |
HS |
|
25m |
1:25.10 |
226 |
3 |
Engla Löfström |
2003 |
BV5203 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:24.46 |
32 |
4 |
Estelle Allard |
2003 |
AX3203 |
HS |
|
25m |
1:24.06 |
179 |
5 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:24.13 |
205 |
6 |
Mira Sandberg |
2004 |
BS8204 |
POSEIDON |
|
25m |
1:25.03 |
175 |
7 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
25m |
1:25.16 |
283 |
8 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
BD6802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:25.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Emily Li |
2004 |
BO5804 |
MKK |
|
25m |
1:23.40 |
315 |
2 |
Matilda Carlberg |
2002 |
AX6402 |
POSEIDON |
|
25m |
1:23.18 |
185 |
3 |
Sofia Hake |
2003 |
BD4403 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.45 |
246 |
4 |
Mila Nölev |
2002 |
BH0402 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:22.19 |
122 |
5 |
Agnes Ljungberg |
2004 |
AS8204 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:22.22 |
312 |
6 |
Alice Devinder |
2004 |
BG8604 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:22.65 |
115 |
7 |
Milla Andersson |
2003 |
AX4203 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:23.30 |
134 |
8 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
BG1803 |
MKK |
|
25m |
1:23.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.90 |
131 |
2 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:21.72 |
292 |
3 |
Berenice Schulte |
2000 |
BS7600 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:21.48 |
114 |
4 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
BK5200 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:20.34 |
96 |
5 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:20.78 |
97 |
6 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:21.49 |
61 |
7 |
Emma Nilsson |
2004 |
AO8804 |
HS |
|
25m |
1:21.83 |
277 |
8 |
Emilia Stålhammar |
2001 |
BD7601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:22.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
25m |
1:20.11 |
291 |
2 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:19.44 |
60 |
3 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
1:18.93 |
93 |
4 |
Vera Blom |
2003 |
AL5603 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:18.21 |
232 |
5 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:18.40 |
297 |
6 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:19.04 |
39 |
7 |
Tuva Edvinsson |
2004 |
AB7604 |
HS |
|
25m |
1:19.47 |
13 |
8 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
25m |
1:20.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:17.90 |
275 |
2 |
Ebba Ringström |
2004 |
AE0604 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.18 |
116 |
3 |
Filippa Dihle |
2003 |
AR6203 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:16.35 |
130 |
4 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:16.20 |
208 |
5 |
Anna Twedberg |
2003 |
AR4203 |
POSEIDON |
|
25m |
1:16.28 |
271 |
6 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:16.77 |
203 |
7 |
Julia Rieschel |
2003 |
BF8203 |
POSEIDON |
|
25m |
1:17.54 |
68 |
8 |
Hanna Pettersson |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
25m |
1:18.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
286 |
1 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:15.43 |
152 |
2 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:15.31 |
12 |
3 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
25m |
1:14.89 |
99 |
4 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:14.85 |
112 |
5 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:14.88 |
18 |
6 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:15.15 |
259 |
7 |
Ida Jeppsson |
2004 |
AW5804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:15.36 |
50 |
8 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
25m |
1:15.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Emma Mattson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
25m |
1:14.81 |
243 |
2 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:14.68 |
248 |
3 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:13.86 |
279 |
4 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:13.48 |
17 |
5 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:13.62 |
216 |
6 |
Elna Jepsson |
2002 |
BS6802 |
SK RAN |
|
25m |
1:14.44 |
65 |
7 |
Kornelia Pavlovic |
2004 |
BR3204 |
HS |
|
25m |
1:14.73 |
24 |
8 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:14.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Elsa Andersson |
2004 |
AO3804 |
HS |
|
25m |
1:13.18 |
128 |
2 |
Olivia Skog |
2002 |
AI1602 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:12.65 |
294 |
3 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.96 |
290 |
4 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.44 |
228 |
5 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
1:10.80 |
110 |
6 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:12.24 |
48 |
7 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
25m |
1:13.09 |
309 |
8 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:13.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
25m |
1:09.87 |
46 |
2 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:08.07 |
140 |
3 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
1:07.57 |
75 |
4 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
25m |
1:03.17 |
124 |
5 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:07.18 |
85 |
6 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
HS |
|
25m |
1:07.78 |
240 |
7 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:08.47 |
54 |
8 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
HS |
|
25m |
1:10.24 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 december 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
Utskriftstid |
08:34 |
|