Startliste for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 129
|
Stævne navn |
Sigma Birkerød Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
10 december 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2017 |
|
|
|
|
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Andrea Busk Strodtmann |
2008 |
0838AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:18.00 |
88 |
2 |
Anna Bay-Jensen |
2006 |
0618AR |
HELSINGØR |
|
25m |
2:00.00 |
257 |
3 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:57.23 |
86 |
4 |
Alesha Azman |
2008 |
0862AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:57.25 |
258 |
5 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.80 |
252 |
6 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:55.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Caroline Tarp |
2007 |
0736AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:48.25 |
149 |
2 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:44.81 |
128 |
3 |
Ida Sophie Hinsch Olsen |
2004 |
0432AU |
HELSINGØR |
|
50m |
1:41.85 |
250 |
4 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:42.45 |
101 |
5 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:47.84 |
301 |
6 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:49.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Signe Østergaard Lilja |
2006 |
0668AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.24 |
277 |
2 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.27 |
262 |
3 |
Lucca Marie Byrholt |
2007 |
0708AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.96 |
110 |
4 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:36.04 |
255 |
5 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:38.55 |
154 |
6 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:41.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
25m |
1:33.37 |
229 |
2 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.26 |
290 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.25 |
237 |
4 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.65 |
146 |
5 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:33.36 |
296 |
6 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:35.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:31.11 |
231 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.72 |
270 |
3 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.26 |
212 |
4 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:30.21 |
269 |
5 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.78 |
299 |
6 |
Selma Nørby |
2006 |
0608AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:31.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.46 |
236 |
2 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:27.12 |
69 |
3 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:26.09 |
155 |
4 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.10 |
121 |
5 |
Filippa Martinsen |
2005 |
0524AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:27.40 |
65 |
6 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:28.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Rebecca Maria Bagger |
2005 |
0544AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:24.77 |
21 |
2 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:23.44 |
54 |
3 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.22 |
134 |
4 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.83 |
64 |
5 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:23.49 |
228 |
6 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.80 |
204 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.46 |
105 |
3 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.74 |
287 |
4 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.40 |
44 |
5 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.86 |
56 |
6 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:19.81 |
207 |
2 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.18 |
48 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:09.68 |
130 |
4 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.78 |
152 |
5 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.93 |
214 |
6 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
50m |
1:19.69 |
2 |
2 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
1:13.75 |
20 |
3 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:09.62 |
206 |
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.51 |
6 |
5 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
1:17.19 |
213 |
6 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.24 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|