Program för UGP 1 2018-2019, Borås
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
UGP 1 2018-2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
18:35 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (11) |
Beräknad start 09:24 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
694 |
4 |
Bianca Havner |
2005 |
BB2205 |
FALKENBERG |
|
25m |
|
459 |
5 |
Sofia Isberg |
2006 |
BA8206 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
603 |
6 |
Maja Burenius |
2006 |
AV5806 |
MASS |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
445 |
1 |
Alma Mellegård Fastén |
2006 |
AM2406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
429 |
2 |
Amalia Mattisson |
2004 |
AQ7804 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
594 |
3 |
Alva Sonberger |
2005 |
BE8605 |
MASS |
|
25m |
|
409 |
4 |
Filippa Lind |
2004 |
AB7204 |
FALKÖPING |
|
25m |
|
611 |
5 |
Anna-Maria Niemi |
2006 |
AZ1606 |
MASS |
|
25m |
|
596 |
6 |
Elsa Blomberg |
2006 |
AS1606 |
MASS |
|
25m |
|
587 |
7 |
Alice Friman |
2005 |
BE4605 |
MASS |
|
25m |
|
430 |
8 |
Elma Eklund |
2005 |
AG5205 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
704 |
9 |
Olivia Thonander |
2005 |
AD7605 |
ALE |
|
25m |
|
465 |
10 |
Cornelia Cederbrant |
2005 |
BB5406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Emelie Johansson |
2005 |
BH2205 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:49.70 |
462 |
2 |
Selma Hahne |
2004 |
BU5604 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:47.50 |
607 |
3 |
Clara Uddheim |
2005 |
BJ3805 |
MASS |
|
25m |
1:42.34 |
630 |
4 |
Evelina Hallman |
2006 |
AG8406 |
SK 1970 |
|
50m |
1:40.07 |
466 |
5 |
Charlize Nyström |
2005 |
BN7405 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:39.30 |
391 |
6 |
Amanda Böhrén |
2005 |
AU8405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:39.63 |
531 |
7 |
Tova Söderberg |
2004 |
AJ8204 |
MASS |
|
50m |
1:40.72 |
453 |
8 |
Elin Sjöberg |
2005 |
AY9205 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:44.04 |
451 |
9 |
Elin Ha |
2006 |
AM7406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:49.41 |
590 |
10 |
Tindra Janson |
2005 |
BE9605 |
MASS |
|
25m |
2:00.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
580 |
1 |
Anna Ström |
2006 |
AM7606 |
MASS |
|
25m |
1:38.54 |
579 |
2 |
Alice Alsterstad |
2005 |
AY8405 |
MASS |
|
25m |
1:37.97 |
447 |
3 |
Nadja Karlsson |
2004 |
BK8404 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:37.14 |
373 |
4 |
Thilda Häll |
2005 |
AE5205 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:34.49 |
598 |
5 |
Sigrid Carlsson |
2006 |
AS9406 |
MASS |
|
25m |
1:33.36 |
586 |
6 |
Melis Suleyman |
2005 |
BC7405 |
MASS |
|
25m |
1:34.11 |
398 |
7 |
Nirvana Cavka |
2004 |
BN3204 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:36.88 |
461 |
8 |
Ines Norlander |
2006 |
BA1406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:37.25 |
642 |
9 |
Moa Fagerström |
2003 |
AN4803 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:38.34 |
542 |
10 |
Fiona Ernst |
2004 |
AV1204 |
MASS |
|
25m |
1:38.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
635 |
1 |
Saga Nikumaa |
2004 |
AP1404 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:32.24 |
665 |
2 |
Freja Gustafsson |
2004 |
AZ9604 |
VARBERG |
|
25m |
1:31.63 |
354 |
3 |
Klara Tallbäck |
2003 |
BQ5203 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:30.68 |
502 |
4 |
Tilda Hägglund |
2005 |
BB6205 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:29.92 |
687 |
5 |
Linnea Andersson |
2004 |
AF7604 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:28.17 |
645 |
6 |
Simona Gunnarsson |
2007 |
AC8807 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:29.69 |
698 |
7 |
Elise Dahlberg |
2006 |
AY2806 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:30.32 |
504 |
8 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
AO9606 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:30.75 |
492 |
9 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
AP3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:32.18 |
501 |
10 |
Stina Holmqvist |
2006 |
AO6606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:33.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
677 |
1 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
AZ1605 |
VARBERG |
|
25m |
1:27.48 |
505 |
2 |
Isa Persson |
2006 |
AO4806 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:27.34 |
613 |
3 |
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
AZ8406 |
MASS |
|
25m |
1:27.02 |
577 |
4 |
Matilda Lundberg |
2005 |
AY6605 |
MASS |
|
50m |
1:26.65 |
695 |
5 |
Maja Mcadam |
2006 |
AO0806 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:26.05 |
457 |
6 |
Filippa Hemberg |
2004 |
BT5204 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:26.58 |
503 |
7 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
AO5606 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:26.67 |
583 |
8 |
Lia Wallström |
2004 |
BK5804 |
MASS |
|
25m |
1:27.14 |
553 |
9 |
Anya Chen |
2004 |
BH1604 |
MASS |
|
25m |
1:27.35 |
500 |
10 |
Beatrice Andersson |
2005 |
BB3205 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:27.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Stina Klara Brokstorp |
2005 |
AX8805 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:24.97 |
433 |
2 |
Viola Berlin |
2002 |
BO9602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.48 |
506 |
3 |
Emilia Pålsson |
2005 |
BB1405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.72 |
423 |
4 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
BA4203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:23.33 |
536 |
5 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
BG9403 |
MASS |
|
25m |
1:23.12 |
494 |
6 |
Elicia Allard |
2005 |
AP0805 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:23.26 |
656 |
7 |
Alva Tingstorp |
2005 |
AB6405 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.65 |
412 |
8 |
Josefine Stensson |
2003 |
BM6603 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:24.01 |
383 |
9 |
Emmy Fjeld |
2006 |
AE6806 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:24.56 |
405 |
10 |
Nellie Siversjö |
2006 |
BA6806 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:25.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
672 |
1 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
BS9403 |
VARBERG |
|
50m |
1:22.29 |
540 |
2 |
Elsa Höstner |
2003 |
BG8403 |
MASS |
|
25m |
1:22.06 |
526 |
3 |
Melissa Nyberg |
2003 |
AW7403 |
MASS |
|
25m |
1:21.15 |
680 |
4 |
Emma Johansson |
2005 |
BG7805 |
VARBERG |
|
25m |
1:20.99 |
692 |
5 |
Elsa Kanth |
2004 |
AN9204 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:19.86 |
349 |
6 |
Agnes Torén |
2003 |
BE2603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:20.61 |
424 |
7 |
Polina Zhirkova |
2004 |
AN4204 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:21.01 |
351 |
8 |
Annie Seppälä |
2004 |
BD6804 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:21.41 |
379 |
9 |
Alma Berge Kleber |
2006 |
AD0606 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:22.07 |
455 |
10 |
Elin Göransson |
2003 |
BV7603 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:22.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
366 |
1 |
Signe Wahlberg |
2005 |
AA7805 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.46 |
410 |
2 |
Francesca Clark |
2001 |
BE1801 |
FALKÖPING |
|
50m |
1:17.96 |
422 |
3 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
BA2203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:17.22 |
662 |
4 |
Tilda Hilbert |
2004 |
AZ0804 |
VARBERG |
|
25m |
1:16.87 |
396 |
5 |
Hilda Hou Vasiiliagou |
2006 |
AM3606 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.94 |
524 |
6 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
AF5604 |
MASS |
|
50m |
1:16.03 |
484 |
7 |
Elsa Jonsson |
2004 |
AN0404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.02 |
622 |
8 |
Ella Westerlund |
2004 |
AL6604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:17.25 |
426 |
9 |
Ida Norlander |
2003 |
BD2203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:19.25 |
617 |
10 |
Linnea Andersson |
2003 |
AU1403 |
SK 1970 |
|
25m |
1:19.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
442 |
1 |
Ebba Egnell |
2005 |
AX3805 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.39 |
370 |
2 |
Agnes Holmblad |
2006 |
AA5206 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.06 |
517 |
3 |
Saga Janzén |
2002 |
AB9802 |
MASS |
|
25m |
1:13.92 |
358 |
4 |
Elsa Sjöström |
2006 |
AA0206 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:13.71 |
556 |
5 |
Wilma Christensen |
2003 |
CA8203 |
MASS |
|
25m |
1:12.86 |
659 |
6 |
Nikki Berggren |
2005 |
AD9805 |
VARBERG |
|
25m |
1:13.28 |
411 |
7 |
Julia Jonsson |
2004 |
AR5804 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:13.77 |
434 |
8 |
Saga Johannesson |
2005 |
AE3705 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:14.04 |
481 |
9 |
Erica Ivansson |
2003 |
AQ8803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.14 |
431 |
10 |
Frida Skåring |
2002 |
BO5602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
544 |
1 |
Astrid Virén |
2004 |
AV5204 |
MASS |
|
25m |
1:12.25 |
637 |
2 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:11.50 |
364 |
3 |
Sofie Persson |
2004 |
AB5804 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:11.12 |
537 |
4 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
MASS |
|
25m |
1:08.65 |
417 |
5 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
AN6602 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:05.85 |
538 |
6 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
MASS |
|
25m |
1:06.93 |
415 |
7 |
Hannah Hemberg |
2002 |
AD2402 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.84 |
441 |
8 |
Linnea Högstedt |
2004 |
BK2404 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.47 |
486 |
9 |
Emilia Hedman |
2003 |
BE6803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.72 |
619 |
10 |
Clara Sandberg |
2004 |
AH6604 |
SK 1970 |
|
50m |
1:12.78 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
18:35 |
|