Program för UGP 1 2018-2019, Borås
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 1 2018-2019 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
21:19 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (7) |
Beräknad start 09:53 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
589 |
1 |
Max Holmberg |
2005 |
AN1705 |
MASS |
|
25m |
|
675 |
2 |
Lucas Axelsson |
2005 |
AK5705 |
VARBERG |
|
25m |
|
595 |
3 |
Felix Andersson |
2006 |
AI5706 |
MASS |
|
25m |
|
624 |
4 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
|
632 |
5 |
Joar Kivistö |
2005 |
AP9305 |
SK 1970 |
|
25m |
|
452 |
6 |
Albert Lindroth |
2005 |
AK0705 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
683 |
7 |
Måns Bengtsson |
2006 |
AN3106 |
VARBERG |
|
25m |
|
384 |
8 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
535 |
9 |
Elias Anderson |
2003 |
AO8303 |
MASS |
|
25m |
|
689 |
10 |
Emil Storberg |
2004 |
AE8504 |
FALKENBERG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
450 |
1 |
Max Ha |
2006 |
AF0906 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:56.13 |
495 |
2 |
Petter Bergdahl |
2005 |
AM3105 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:43.83 |
392 |
3 |
Filip Hoff |
2005 |
AI8505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:39.49 |
588 |
4 |
Alexander Hellqvist |
2005 |
AN8505 |
MASS |
|
25m |
1:38.53 |
436 |
5 |
Gustav Arnell |
2003 |
AR0703 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:34.29 |
355 |
6 |
Tony Kerman |
2005 |
AP8705 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:34.75 |
499 |
7 |
Anton Ymén |
2005 |
AM6105 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:39.21 |
584 |
8 |
Ludvig Ling |
2004 |
AS5304 |
MASS |
|
25m |
1:42.42 |
676 |
9 |
Edvin Danielsson |
2005 |
AK6905 |
VARBERG |
|
25m |
1:49.21 |
368 |
10 |
Jesper Figas |
2003 |
AH5303 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
394 |
1 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:27.22 |
529 |
2 |
Simon Wretborn |
2003 |
AJ0903 |
MASS |
|
25m |
1:27.06 |
678 |
3 |
Victor Josarp |
2006 |
AG9706 |
VARBERG |
|
25m |
1:25.76 |
669 |
4 |
Alfred Hedberg |
2004 |
AO4904 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.96 |
663 |
5 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
1:22.44 |
497 |
6 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
AM4105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.43 |
667 |
7 |
Max Jilek |
2006 |
AB0906 |
VARBERG |
|
25m |
1:24.17 |
555 |
8 |
Sixten Bohlin |
2003 |
AY2903 |
MASS |
|
25m |
1:27.03 |
509 |
9 |
Jonah Hullegård |
2006 |
AN1306 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:27.11 |
496 |
10 |
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
AM5105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:29.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
552 |
1 |
Alexander Nilsson |
2005 |
AH6305 |
MASS |
|
25m |
1:19.05 |
487 |
2 |
Erik Olsson |
2004 |
AI0504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.63 |
671 |
3 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
25m |
1:18.35 |
490 |
4 |
Joel Meuller |
2004 |
AN1704 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.05 |
549 |
5 |
Isak Andersson |
2004 |
AP4304 |
MASS |
|
25m |
1:16.61 |
353 |
6 |
Albin Tallbäck |
2005 |
AG3705 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:16.84 |
385 |
7 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:18.35 |
626 |
8 |
Milton Hedendahl |
2005 |
AC5305 |
SK 1970 |
|
25m |
1:18.37 |
593 |
9 |
Felix Sjögren |
2005 |
AN0705 |
MASS |
|
25m |
1:18.63 |
623 |
10 |
Melker Boman |
2005 |
AB2905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:21.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Ville Seppälä |
2004 |
AO0304 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:15.43 |
661 |
2 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
25m |
1:14.54 |
491 |
3 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:11.08 |
371 |
4 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.17 |
479 |
5 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.44 |
673 |
6 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
AU7703 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.90 |
534 |
7 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
50m |
1:10.34 |
454 |
8 |
Axel Lindström |
2003 |
AW4503 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:14.20 |
489 |
9 |
Oscar Bjering |
2004 |
AN6504 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:14.66 |
439 |
10 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
AS9503 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
521 |
1 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
25m |
1:08.18 |
437 |
2 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.51 |
688 |
3 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:07.00 |
480 |
4 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.56 |
356 |
5 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.31 |
693 |
6 |
Mats Rehn |
2002 |
AW8902 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:06.51 |
660 |
7 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
1:06.57 |
512 |
8 |
Henrik Kraemer |
2005 |
AD7505 |
LIDKÖPING |
|
50m |
1:07.04 |
547 |
9 |
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
MASS |
|
50m |
1:07.67 |
427 |
10 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Anti Kähr |
2001 |
AM4701 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:05.74 |
525 |
2 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
AO4902 |
MASS |
|
25m |
1:04.86 |
363 |
3 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:02.52 |
530 |
4 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
50m |
1:01.45 |
365 |
5 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
25m |
58.32 |
528 |
6 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
25m |
59.68 |
420 |
7 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.28 |
408 |
8 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:04.37 |
616 |
9 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
25m |
1:05.53 |
658 |
10 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
25m |
1:05.96 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
21:19 |
|