Startliste for UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 2 2018 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
08:22 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (11) |
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
|
Beräknad start 09:52 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
187 |
2 |
Theodor Fought |
2005 |
AQ6305 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:00.40 |
234 |
3 |
Noah Andersen |
2005 |
AD5105 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:30.92 |
111 |
4 |
Simon Myrvold |
2003 |
AK3903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:45.28 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
151 |
2 |
Victor Borg |
2005 |
AB3105 |
SK TRITON |
|
25m |
1:28.74 |
74 |
3 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
50m |
1:24.62 |
146 |
4 |
Max Alm |
2003 |
AE1103 |
SK TRITON |
|
25m |
1:25.48 |
166 |
5 |
Neo Palenmark |
2003 |
AQ6303 |
SK TRITON |
|
25m |
1:30.78 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Erik Simonsson |
2004 |
AF2904 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:23.13 |
314 |
2 |
Aron Persson |
2004 |
AM4504 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:21.82 |
18 |
3 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
AK8505 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.82 |
16 |
4 |
Ludvig Hoff |
2005 |
AB8705 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:21.73 |
104 |
5 |
Hugo Leandersson |
2002 |
AT9102 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.72 |
6 |
6 |
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:23.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Aram Kazarian |
2005 |
AQ1305 |
MKK |
|
25m |
1:19.22 |
285 |
2 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:18.89 |
215 |
3 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:17.68 |
198 |
4 |
Eskil Ramäng |
2004 |
AM6104 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:18.41 |
249 |
5 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:18.98 |
93 |
6 |
Daniel Alim |
2003 |
AM2903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:19.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
1 |
Isaac Barrett |
2005 |
AK6305 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:15.80 |
190 |
2 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:14.98 |
266 |
3 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:14.31 |
196 |
4 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:14.79 |
316 |
5 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
ad8504 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:15.34 |
98 |
6 |
Carl Elmer |
2003 |
AK2103 |
POSEIDON |
|
25m |
1:16.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:13.81 |
144 |
2 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:12.57 |
9 |
3 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:12.31 |
107 |
4 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:12.55 |
126 |
5 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:13.61 |
185 |
6 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:14.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.93 |
22 |
2 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.45 |
113 |
3 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
25m |
1:10.89 |
51 |
4 |
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.06 |
81 |
5 |
Seth Nillund |
2005 |
AA7705 |
MKK |
|
25m |
1:11.72 |
139 |
6 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:12.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
85 |
1 |
Ludvig Romare |
2004 |
AA2704 |
MKK |
|
25m |
1:09.82 |
110 |
2 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
25m |
1:08.57 |
210 |
3 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:08.31 |
270 |
4 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
1:08.45 |
167 |
5 |
Jonathan Palminger |
2004 |
AB6504 |
SK TRITON |
|
25m |
1:09.57 |
206 |
6 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
259 |
1 |
Niels Kwant |
2003 |
AI6103 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:06.59 |
250 |
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:06.44 |
171 |
3 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.78 |
24 |
4 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:06.03 |
188 |
5 |
Viktor Hansson |
2003 |
AM7103 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:06.47 |
57 |
6 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
25m |
1:08.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
226 |
1 |
Douglas Romare |
2001 |
AD0301 |
MKK |
|
25m |
1:05.01 |
102 |
2 |
Axel Hörestrand |
2002 |
AN0702 |
POSEIDON |
|
25m |
1:04.52 |
160 |
3 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
25m |
1:03.84 |
263 |
4 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:03.99 |
154 |
5 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.87 |
306 |
6 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
163 |
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.51 |
67 |
2 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
25m |
1:00.97 |
299 |
3 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
59.53 |
159 |
4 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK TRITON |
|
25m |
59.92 |
130 |
5 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:01.47 |
118 |
6 |
Nils Tired |
2003 |
AH2903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:03.77 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
08:22 |
|