Startliste for Swedish Swim Games 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Arrangör: |
Väsby SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men
|
Heat 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Jan Salentin |
2004 |
SPIF SF |
1:02.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Isac Rune |
2003 |
TÄBY SIM |
1:00.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
5 |
|
Jonathan Einarsson |
2001 |
KUNGSBACKA |
1:00.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men |
Heat 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1 |
|
Jakob Hanson |
2002 |
SALA SS |
59.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
59.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
3 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
VÄSBY SS |
58.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Hampus Dahlgren |
2001 |
KUNGSBACKA |
57.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
SK NEPTUN |
57.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
6 |
|
William Malmborg |
2003 |
VÄSBY SS |
59.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
7 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
59.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
8 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
VÄSBY SS |
59.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men |
Heat 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
57.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
57.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Filip Mordarski |
2005 |
SMS Kraków |
56.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
Kacper Stanek |
2004 |
SMS Kraków |
54.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Martin Melinder |
2001 |
VÄSBY SS |
55.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
6 |
|
Isac Böschen |
2002 |
SS04 |
56.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
7 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
57.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
8 |
|
Simon Seel |
2003 |
TÄBY SIM |
57.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men |
Heat 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
1 |
|
Kenzo Buchli |
2000 |
SPIF SF |
54.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
2 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
54.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
3 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
54.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Elias Fröde |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
54.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
5 |
|
Carl Göransson |
2000 |
VÄSBY SS |
54.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
6 |
|
Eric Hansson |
2002 |
VÄSBY SS |
54.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
7 |
|
Oscar Gullberg |
1999 |
ÅKERSBERGA |
54.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
8 |
|
Aleksander Kus |
2004 |
SMS Kraków |
54.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men |
Heat 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Tor Selander |
2002 |
SKK |
53.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Anton Johansson |
1996 |
KUNGSBACKA |
52.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
|
Bogdan Astashev |
2000 |
SMS Kraków |
51.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Olle Sköld |
1999 |
SK NEPTUN |
49.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
5 |
|
Kristian Kron |
1992 |
SK NEPTUN |
50.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
52.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
7 |
|
Oskari Aalto |
2002 |
HSS |
53.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
8 |
|
Grzegorz Wanat |
2003 |
SMS Kraków |
53.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men |
Heat 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
1 |
|
Rasmus Söderholm |
2002 |
HSS |
53.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
SK NEPTUN |
52.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
3 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
SPIF SF |
50.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
FARUM |
49.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
SPIF SF |
49.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
6 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
VÄSBY SS |
51.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
7 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
53.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
8 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
TÄBY SIM |
53.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Freestyle Men |
Heat 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
1 |
|
Aaro Tähtivuori |
1998 |
HSS |
53.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
|
Anton Mylläri |
2001 |
SÖDERTÖRN |
52.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Jakub Majerski |
2000 |
SMS Kraków |
50.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Robin Hanson |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
47.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
5 |
|
Marcin Goraj |
2001 |
SMS Kraków |
49.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
6 |
|
Leevi Lehti |
2000 |
HSS |
51.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
7 |
|
Simon Brandt |
2000 |
VÄSBY SS |
52.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
8 |
|
Veeti Haikonen |
2001 |
HSS |
53.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 09:40:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|