Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
19:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (5) |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
2:30.82 |
400 |
4 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
2:26.13 |
20 |
5 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
IKAST |
|
50m |
2:26.34 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
50m |
2:25.82 |
145 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:25.80 |
112 |
3 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
2:25.61 |
204 |
4 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
2:24.72 |
195 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:24.96 |
43 |
6 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
2:25.68 |
1 |
7 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:25.82 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.67 |
216 |
2 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
2:21.70 |
300 |
3 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
VEJLE |
|
50m |
2:19.97 |
223 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
2:16.70 |
209 |
5 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:17.93 |
49 |
6 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
2:20.82 |
247 |
7 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:22.81 |
171 |
8 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
2:24.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:23.64 |
121 |
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:21.59 |
224 |
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:19.20 |
198 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:16.02 |
503 |
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:17.17 |
130 |
6 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:20.76 |
351 |
7 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:21.80 |
220 |
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:24.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:23.01 |
334 |
2 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:21.09 |
452 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:18.51 |
66 |
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
2:15.81 |
283 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
2:16.74 |
383 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
2:20.60 |
84 |
7 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
50m |
2:21.74 |
364 |
8 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:23.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:54 |
|