Program for Ullbergstrofén 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2018 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
29 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:15 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (4) |
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:04.25 1998-05-22 |
14 - 15 år: Lova Andersson (2000) 1:02.23 2015-04-27 |
16 - 17 år: Hanna Rosvall (2000) 59.90 2016-05-02 |
18 år och äldre: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-28 |
|
Heat 1 (4) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Sofia Amati |
2005 |
|
G SPORT VI |
|
50m |
1:16.36 |
948 |
2 |
Lina Nielsen |
2005 |
AD5605 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:14.39 |
24 |
3 |
Mary Santoni |
2005 |
|
G SPORT VI |
|
50m |
1:13.84 |
192 |
4 |
Liv Bexell |
2005 |
BD2205 |
HS |
|
50m |
1:12.34 |
929 |
5 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
AB8605 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:13.56 |
189 |
6 |
Hildur Andersson |
2005 |
AO7605 |
HS |
|
50m |
1:14.32 |
878 |
7 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:15.59 |
475 |
8 |
Märta Högfeldt |
2005 |
AM0805 |
LASS |
|
50m |
1:17.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
996 |
1 |
Sara Silvestro |
2003 |
LAZ 07 |
G SPORT VI |
|
50m |
1:11.85 |
185 |
2 |
Lucie Hanquet |
2003 |
CC2403 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:10.99 |
494 |
3 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
50m |
1:10.83 |
479 |
4 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
1:07.76 |
412 |
5 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.79 |
129 |
6 |
Sofia Hein |
2004 |
BY7804 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:10.95 |
598 |
7 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
MASS |
|
50m |
1:11.53 |
548 |
8 |
Wilma Christensen |
2003 |
CA8203 |
MASS |
|
50m |
1:12.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
935 |
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
BD0202 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.64 |
300 |
2 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:11.15 |
6 |
3 |
Synne Lauritzen |
2001 |
|
Haldens SK |
|
50m |
1:09.46 |
126 |
4 |
Marion Hanquet |
2001 |
BY2401 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.26 |
888 |
5 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:09.38 |
967 |
6 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
50m |
1:10.03 |
254 |
7 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:11.29 |
151 |
8 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
AN6602 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:12.48 |
|
|
Heat 4 (4) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
808 |
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:11.52 |
309 |
2 |
Malin Andersson |
1999 |
AL0899 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:11.12 |
609 |
3 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
50m |
1:10.00 |
245 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:05.78 |
255 |
5 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:06.88 |
639 |
6 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
50m |
1:10.94 |
299 |
7 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:11.17 |
483 |
8 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
50m |
1:12.24 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 april 2018 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:15 |
|