Program för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:13 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (6) |
Sponsor: UGP 3 |
|
Beräknad start 10:31 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
Samuel Norström |
2003 |
AY2703 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
|
144 |
4 |
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:34.49 |
88 |
5 |
Gustav Thorsén |
2004 |
AI4104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:34.88 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
0 |
Erik Pellfolk |
2005 |
AG7305 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:32.04 |
159 |
1 |
Elias Sjölander |
2003 |
AO3903 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:25.17 |
247 |
2 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
1:23.44 |
115 |
3 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
AQ0705 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:20.25 |
305 |
4 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
25m |
1:19.72 |
210 |
5 |
Erik Andersson |
2005 |
AC8105 |
NKK |
|
25m |
1:20.11 |
256 |
6 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:22.20 |
50 |
7 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:24.33 |
150 |
8 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:30.50 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
0 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.74 |
183 |
1 |
Gustav Edman |
2005 |
AG3505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.03 |
121 |
2 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:16.06 |
87 |
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.73 |
285 |
4 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.57 |
229 |
5 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
1:14.69 |
168 |
6 |
Axel Andersson |
2004 |
AQ0304 |
LINDESBERG |
|
50m |
1:14.78 |
132 |
7 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:16.20 |
232 |
8 |
Joakim Sühl |
2000 |
AH0500 |
NKK |
|
25m |
1:18.47 |
146 |
9 |
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:19.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
0 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.45 |
108 |
1 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.84 |
119 |
2 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.09 |
58 |
3 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:10.97 |
262 |
4 |
Erik Mulikov |
2005 |
AA5105 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:10.48 |
218 |
5 |
Hemming Gong |
2001 |
AP2701 |
NKK |
|
25m |
1:10.80 |
126 |
6 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:11.08 |
167 |
7 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:12.14 |
345 |
8 |
David Ullstrand |
2005 |
AB2505 |
NKK |
|
50m |
1:13.30 |
215 |
9 |
Oliver Edoff |
2003 |
AL4703 |
NKK |
|
25m |
1:14.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
0 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.99 |
266 |
1 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.55 |
343 |
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:07.81 |
123 |
3 |
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:06.57 |
242 |
4 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:05.99 |
260 |
5 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:06.21 |
253 |
6 |
Julius Grell |
2003 |
AS9903 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:06.92 |
164 |
7 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:08.30 |
273 |
8 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.80 |
54 |
9 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:10.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
321 |
0 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:05.77 |
320 |
1 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
1:05.40 |
243 |
2 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
SALA SS |
|
25m |
1:04.83 |
127 |
3 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:00.17 |
120 |
4 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
58.66 |
293 |
5 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
58.91 |
111 |
6 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:00.19 |
292 |
7 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.23 |
107 |
8 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:05.67 |
192 |
9 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:05.82 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:13 |
|