Startliste for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Herrer |
Finaler (15) |
Sponsor: PEARLY |
|
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
354 |
3 |
Victor Enemark Cruse |
2004 |
0425AN |
FR.SUND |
|
50m |
4:32.24 |
130 |
4 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
3:25.90 |
152 |
5 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
50m |
3:29.57 |
13 |
6 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:23.52 |
148 |
2 |
Mathias Bohn-Hansen |
2006 |
0609AE |
HERLEV |
|
50m |
3:21.70 |
12 |
3 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
3:21.35 |
122 |
4 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
50m |
3:15.64 |
127 |
5 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
3:19.43 |
362 |
6 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
50m |
3:21.52 |
469 |
7 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:21.88 |
306 |
8 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Axel Føns Voss |
2005 |
0517AL |
VEST |
|
50m |
3:12.99 |
178 |
2 |
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
0331AT |
HERLEV |
|
50m |
3:10.46 |
406 |
3 |
Sebastian Pedersen |
2005 |
0547AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:07.87 |
353 |
4 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
50m |
3:07.44 |
95 |
5 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:07.73 |
137 |
6 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:08.13 |
245 |
7 |
Mauritz Otzen |
2005 |
0515AN |
VEST |
|
50m |
3:12.62 |
364 |
8 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
50m |
3:14.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Sigurd Chistopher Vickery |
2005 |
0567AE |
VEST |
|
50m |
3:05.83 |
138 |
2 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
3:04.71 |
536 |
3 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
3:03.72 |
221 |
4 |
Hadi Hariri |
2005 |
AH8705 |
SK RAN |
|
50m |
3:01.62 |
223 |
5 |
Mustapha Hariri |
2005 |
AG7105 |
SK RAN |
|
50m |
3:02.00 |
214 |
6 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
50m |
3:04.54 |
99 |
7 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
50m |
3:05.63 |
212 |
8 |
Ahmad Alhaj |
2005 |
AC6905 |
SK RAN |
|
50m |
3:06.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Gabriel Hachem |
2005 |
AE0105 |
SK RAN |
|
50m |
3:00.99 |
110 |
2 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:59.71 |
242 |
3 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
50m |
2:55.61 |
277 |
4 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:54.74 |
203 |
5 |
Isaac Rasmussen |
2004 |
AF8504 |
KSLS |
|
50m |
2:55.12 |
41 |
6 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:58.72 |
409 |
7 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
50m |
3:00.27 |
8 |
8 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
3:01.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.26 |
126 |
2 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:53.39 |
399 |
3 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:52.89 |
468 |
4 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:52.56 |
396 |
5 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:52.76 |
154 |
6 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
2:53.24 |
107 |
7 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:53.75 |
597 |
8 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
50m |
2:54.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:52.32 |
414 |
2 |
Mikkel Eiken Borge |
2004 |
|
Bærum |
|
50m |
2:51.12 |
151 |
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
2:49.32 |
305 |
4 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:48.67 |
222 |
5 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
50m |
2:49.12 |
94 |
6 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:50.04 |
21 |
7 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.68 |
105 |
8 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:52.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
50m |
2:47.81 |
97 |
2 |
Oskar Clausen |
2004 |
0461AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.79 |
36 |
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:44.27 |
595 |
4 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
50m |
2:43.57 |
60 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:44.05 |
285 |
6 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:46.52 |
589 |
7 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:47.55 |
348 |
8 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
2:48.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
558 |
1 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
50m |
2:43.31 |
185 |
2 |
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
KSLS |
|
50m |
2:42.40 |
112 |
3 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:41.61 |
471 |
4 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
0597AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:40.46 |
200 |
5 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
50m |
2:41.57 |
219 |
6 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
50m |
2:42.03 |
35 |
7 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
2:43.02 |
17 |
8 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
585 |
1 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:39.62 |
631 |
2 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:38.83 |
78 |
3 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
50m |
2:37.04 |
202 |
4 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
50m |
2:36.09 |
323 |
5 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:36.58 |
216 |
6 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
50m |
2:38.16 |
49 |
7 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
50m |
2:39.30 |
20 |
8 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:39.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Arvid Axelsson |
2003 |
AN5303 |
SK RAN |
|
50m |
2:35.12 |
525 |
2 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:34.35 |
450 |
3 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.65 |
80 |
4 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
50m |
2:33.21 |
33 |
5 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:33.49 |
77 |
6 |
Daniel Li |
2002 |
AL8702 |
POSEIDON |
|
50m |
2:34.33 |
338 |
7 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
2:35.00 |
394 |
8 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:35.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
50m |
2:32.52 |
186 |
2 |
Jacob El Mokri |
2001 |
AF3301 |
KSLS |
|
50m |
2:30.53 |
46 |
3 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:29.58 |
48 |
4 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.95 |
39 |
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:29.25 |
258 |
6 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
2:30.00 |
407 |
7 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:31.04 |
628 |
8 |
Luis Velasquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:32.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:27.60 |
357 |
2 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
2:27.26 |
425 |
3 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
2:26.56 |
451 |
4 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:25.92 |
605 |
5 |
Emil Tönshoff |
2000 |
0097AL |
HELSINGØR |
|
50m |
2:25.92 |
266 |
6 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:26.97 |
313 |
7 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:27.33 |
15 |
8 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
50m |
2:27.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:25.21 |
47 |
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:23.22 |
474 |
3 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:21.12 |
430 |
4 |
Agmund Riiser |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
2:18.45 |
149 |
5 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
2:19.71 |
88 |
6 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
POSEIDON |
|
50m |
2:21.76 |
89 |
7 |
Alexander Waldo |
1998 |
AF7998 |
POSEIDON |
|
50m |
2:25.05 |
336 |
8 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
2:25.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Anton Dahlgren |
1993 |
AM4999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:17.11 |
177 |
2 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
2:13.48 |
619 |
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
2:10.30 |
652 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:58.02 |
621 |
5 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
2:04.64 |
211 |
6 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7597 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:10.54 |
2 |
7 |
Erik Kähr |
1995 |
BC7595 |
HS |
|
50m |
2:17.00 |
87 |
8 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:17.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|