Startliste for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Lang |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (3) |
Vejledende starttid 10:28 |
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Jonatan Lyck Falk |
2006 |
0661AO |
DELTA |
|
50m |
|
253 |
2 |
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
0345AR |
RINGE |
|
25m |
1:44.64 |
157 |
3 |
Rasmus Kabel |
2004 |
0455AO |
KOLDING |
|
25m |
1:43.43 |
203 |
4 |
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
DELTA |
|
25m |
1:42.12 |
171 |
5 |
Mattias Hansen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:42.99 |
263 |
6 |
Julius Schier |
2006 |
0657AD |
RINGE |
|
25m |
1:44.52 |
259 |
7 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
RINGE |
|
25m |
1:50.13 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Sofus Funder |
2005 |
0543AL |
VEJLE |
|
25m |
1:40.16 |
151 |
2 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
25m |
1:35.69 |
238 |
3 |
Simon Sandal |
2003 |
0325AQ |
VEJLE |
|
25m |
1:32.02 |
266 |
4 |
August B Bjerregaard |
2003 |
0313AN |
ODENSE |
|
25m |
1:26.59 |
167 |
5 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
25m |
1:27.21 |
220 |
6 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
0503AK |
VEJLE |
|
25m |
1:34.22 |
283 |
7 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
ODENSE |
|
50m |
1:39.87 |
206 |
8 |
Jakob Kristensen |
2006 |
0613AI |
DELTA |
|
25m |
1:41.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
VEJLE |
|
25m |
1:21.22 |
227 |
2 |
Mads Iversen |
2004 |
0491AG |
VEJLE |
|
25m |
1:19.44 |
271 |
3 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
ODENSE |
|
25m |
1:15.80 |
285 |
4 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
ODENSE |
|
25m |
1:09.47 |
236 |
5 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
0381AH |
VEJLE |
|
25m |
1:14.44 |
265 |
6 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
ODENSE |
|
25m |
1:16.21 |
239 |
7 |
Sune Schaarup |
2003 |
0359AG |
VEJLE |
|
50m |
1:20.86 |
233 |
8 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
VEJLE |
|
50m |
1:26.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|