Startliste for Vest junior/senior, kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:44.38 |
411 |
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
2:42.58 |
386 |
3 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
25m |
2:42.18 |
54 |
4 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
H2Odense |
|
25m |
2:41.60 |
258 |
5 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
25m |
2:41.89 |
342 |
6 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
25m |
2:42.20 |
71 |
7 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
25m |
2:43.75 |
283 |
8 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
25m |
2:44.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
25m |
2:41.23 |
23 |
2 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
25m |
2:39.69 |
332 |
3 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
25m |
2:37.18 |
243 |
4 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
25m |
2:36.63 |
363 |
5 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:37.04 |
168 |
6 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
25m |
2:37.42 |
439 |
7 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
25m |
2:40.86 |
334 |
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
25m |
2:41.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|