Program för Sum-Sim (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor
|
Final 14 och yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Kiviks Musteri |
|
|
|
|
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:22.91 |
|
|
|
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Edith Jernstedt 2:21.21 |
|
|
|
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Wilma Johansson 2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
1 |
|
Tea Winblad |
2004 |
KALMAR SS |
2:33.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
652 |
2 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:31.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
3 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
2:30.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
4 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:26.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
5 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
LASS |
2:30.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
6 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
2:31.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
854 |
7 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
VÄSBY SS |
2:32.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
8 |
|
Sofia Henningsson |
2004 |
SKÖVDE SS |
2:34.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor |
Final 15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Alice Persson |
2003 |
HS |
2:31.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
2 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
2:29.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
740 |
3 |
|
Smilla Malm |
2003 |
TÄBY SIM |
2:28.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
4 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:23.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
2:28.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
876 |
6 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:29.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
7 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:29.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
847 |
8 |
|
Elin Peng |
2003 |
VÄSBY SS |
2:31.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor |
Final 16-17 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
1 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
2:26.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
877 |
2 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:26.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
872 |
3 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:25.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
643 |
4 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
2:24.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Wilma Johansson |
2001 |
JÖNKÖPING |
2:25.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
6 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
2:25.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
7 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
2:26.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
902 |
8 |
|
Jennifer Bergström |
2002 |
ÅKERSBERGA |
2:27.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-28 13:09:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|