Startliste for DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 12, 200m Medley Herrar Senior |
Sponsor: Grändens Mat |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 148 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:04.92 | ||
2 | 154 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:06.86 | ||
3 | 79 | Williamsson Olle | 1998 | HS | 50 m | 2:07.85 | ||
4 | 76 | Varga Stefan | 2000 | HS | 50 m | 2:08.07 | ||
5 | 152 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 2:14.16 | ||
6 | 44 | Kerman William | 2001 | HS | 50 m | 2:14.68 | ||
7 | 415 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:15.39 | ||
8 | 205 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 2:16.48 | ||
9 | 182 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | 50 m | 2:16.70 | ||
10 | 31 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | 50 m | 2:16.93 | ||
11 | 355 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 2:17.17 | ||
12 | 384 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | 50 m | 2:17.22 | ||
13 | 428 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | 50 m | 2:17.91 | ||
14 | 138 | Brinkhagen Tim | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:18.36 | ||
15 | 155 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:19.24 | ||
16 | 356 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 2:19.25 | ||
17 | 367 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:19.43 | ||
18 | 88 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | 50 m | 2:20.81 | ||
19 | 166 | Wede Jonatan | 1988 | LANDSKRONA | 50 m | 2:20.84 | ||
20 | 173 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | 50 m | 2:21.28 | ||
21 | 216 | Lennartsson Hugo | 2004 | MKK | 50 m | 2:22.96 | ||
22 | 115 | Persson Simon | 2003 | KK KARPEN | 50 m | 2:22.97 | ||
23 | 195 | Beckman Bo | 2002 | MKK | 50 m | 2:23.86 | ||
24 | 142 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:23.88 | ||
25 | 370 | Ingvarsson Wilmer | 2003 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:23.94 | ||
26 | 192 | Andrén Axel | 2001 | MKK | 50 m | 2:25.01 | ||
27 | 6 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | 50 m | 2:25.09 | ||
28 | 10 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | 50 m | 2:25.12 | ||
29 | 365 | Greiner Stig | 2003 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:25.16 | ||
30 | 379 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:25.45 | ||
31 | 288 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | 50 m | 2:25.78 | ||
32 | 309 | Forsgren Linus | 2003 | SK TRITON | 50 m | 2:26.21 | ||
33 | 55 | Lundblad William | 2004 | HS | 50 m | 2:26.27 | ||
34 | 174 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 2:26.96 | ||
35 | 139 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 2:27.33 | ||
36 | 52 | Lindén Isac | 2001 | HS | 50 m | 2:29.61 | ||
37 | 423 | Leandersson Hugo | 2002 | POSEIDON | 50 m | 2:31.39 | ||
38 | 160 | Rydgren Markus | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 2:33.10 | ||
39 | 225 | Olsson Primus | 2000 | MKK | 25 m | 2:13.61 | ||
40 | 230 | Persson Elias | 2002 | MKK | 25 m | 2:18.39 | ||
41 | 75 | Wahlberg Martin | 1999 | HS | 50 m | 2:24.43 | RES | |
42 | 176 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | 25 m | 2:19.07 | RES | |
43 | 405 | Nordh Andreas | 1991 | OSBY SS | SM14 | 25 m | 2:39.53 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 01 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:16 |