Program för Wadköpingsdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:55 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer |
Finaler (5) |
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 |
15 - 16 år: Edith Jernstedt (2002) 1:01.76 2017-09-23 |
|
Beräknad start 10:20 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
0 |
Stefanie Petrovic |
2003 |
AL3803 |
NKK |
|
25m |
1:25.71 |
390 |
1 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
25m |
1:24.54 |
157 |
2 |
Sofia Wallengren |
2002 |
AW3202 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:21.60 |
87 |
3 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:20.80 |
169 |
4 |
Linnea Reuterberg |
2001 |
AQ9601 |
MASS |
|
25m |
1:19.01 |
100 |
5 |
Emma Hjort |
2000 |
AZ4800 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:19.21 |
177 |
6 |
Melissa Nyberg |
2003 |
AW7403 |
MASS |
|
25m |
1:21.15 |
328 |
7 |
Mira Myllylä |
2002 |
BL0202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:24.12 |
222 |
8 |
Felicia Svan |
2003 |
BF7203 |
NKK |
|
25m |
1:25.64 |
426 |
9 |
Frida Lundström |
2002 |
BA2602 |
HK SIM |
|
25m |
1:39.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
0 |
Anna Jönsson |
2003 |
BC5203 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:18.54 |
69 |
1 |
Pauline Grubb |
2003 |
AA4403 |
GRUMS SS |
|
25m |
1:15.99 |
128 |
2 |
Lina Gustafsson |
2003 |
AM9203 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:14.87 |
304 |
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.35 |
16 |
4 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.93 |
192 |
5 |
Wilma Christensen |
2003 |
CA8203 |
MASS |
|
50m |
1:14.25 |
210 |
6 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
25m |
1:14.75 |
187 |
7 |
Olivia Sandberg |
2003 |
BH0403 |
MASS |
|
25m |
1:15.67 |
313 |
8 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.55 |
215 |
9 |
Hilma Broden |
2003 |
AS8203 |
NKK |
|
25m |
1:18.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
0 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
FALUN |
|
25m |
1:13.15 |
8 |
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:10.59 |
61 |
2 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
25m |
1:09.47 |
10 |
3 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.26 |
99 |
4 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:09.05 |
93 |
5 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:09.25 |
424 |
6 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
50m |
1:09.35 |
293 |
7 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.81 |
12 |
8 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:12.89 |
303 |
9 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:13.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
0 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:08.79 |
18 |
1 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.64 |
322 |
2 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.19 |
186 |
3 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
MASS |
|
25m |
1:06.93 |
375 |
4 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.45 |
246 |
5 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:06.78 |
286 |
6 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:07.13 |
324 |
7 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:08.50 |
185 |
8 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
MASS |
|
25m |
1:08.65 |
371 |
9 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
0 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:06.32 |
370 |
1 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
1:05.34 |
271 |
2 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:04.83 |
168 |
3 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
25m |
1:03.04 |
59 |
4 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
25m |
58.20 |
307 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:00.88 |
247 |
6 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:03.92 |
254 |
7 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:05.08 |
310 |
8 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:05.47 |
13 |
9 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:06.37 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
07:55 |
|