Program for Vestkyst Cup 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:20 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Damer |
Finaler (6) |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
|
Vejledende starttid 11:35 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
Mathilde Lund |
2004 |
0444BC |
SOLRØD |
|
25m |
|
90 |
3 |
Josefine Lassen |
2003 |
0316BG |
HSK |
|
25m |
|
188 |
4 |
Louise Ovesen |
2004 |
0412BB |
DELTA |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
Emilie Petz Nielsen |
2007 |
0766AD |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:55.50 |
308 |
3 |
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
H.G.F. |
|
25m |
1:49.33 |
164 |
4 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
0654AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:53.46 |
181 |
5 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:02.44 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
HORSENS |
|
25m |
1:36.96 |
20 |
2 |
Caroline van Vliet |
2006 |
0694AP |
ERRITSØ |
|
25m |
1:34.67 |
310 |
3 |
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
0302AX |
H.G.F. |
|
25m |
1:33.44 |
244 |
4 |
Sofie Keller |
2005 |
0512AY |
BOV |
|
25m |
1:34.13 |
21 |
5 |
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
DELFINEN |
|
25m |
1:36.52 |
98 |
6 |
Clara Wesselhoff |
2006 |
0612AS |
HSK |
|
25m |
1:42.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Line Heise |
2003 |
0356AX |
H.G.F. |
|
25m |
1:26.77 |
27 |
2 |
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
AAS |
|
25m |
1:24.62 |
241 |
3 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
BOV |
|
25m |
1:21.28 |
145 |
4 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
25m |
1:22.40 |
136 |
5 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
0498AN |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:26.43 |
170 |
6 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:29.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.48 |
143 |
2 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
25m |
1:17.09 |
288 |
3 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.70 |
34 |
4 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
AAS |
|
25m |
1:16.89 |
215 |
5 |
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:17.55 |
83 |
6 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
0376AO |
HSK |
|
25m |
1:20.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Frederikke Møller Pedersen |
2002 |
0248AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.87 |
157 |
2 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
25m |
1:11.17 |
266 |
3 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.76 |
264 |
4 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.22 |
239 |
5 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.99 |
150 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:20 |
|