Ohjelma Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Lähtölista Laji 21
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:40 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet |
Loppukilpailut (8) |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pentti Keränen |
1935 |
80-84 |
Cetus |
|
25m |
9:08.65 |
9:16.65 |
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
60-64 |
KuUS |
|
25m |
7:00.00 |
7:00.00 |
5 |
Raimo Backman |
1956 |
60-64 |
Kuhat |
|
25m |
7:01.20 |
7:01.20 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
60-64 |
HSS |
|
25m |
7:00.00 |
7:00.00 |
2 |
Santeri Vaara |
1983 |
35-39 |
HäUS |
|
50m |
6:54.20 |
6:54.20 |
3 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
25-29 |
SiWa |
|
25m |
6:34.21 |
6:42.21 |
4 |
Esko Turunen |
1955 |
60-64 |
RiUS |
|
25m |
6:30.52 |
6:38.52 |
5 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
45-49 |
HyUS |
|
25m |
6:33.91 |
6:41.91 |
6 |
Heikki Kultala |
1979 |
35-39 |
S.C.P. |
|
25m |
6:35.78 |
6:43.78 |
7 |
Seppo Hyyppä |
1955 |
60-64 |
LUS |
|
25m |
7:00.00 |
7:00.00 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Timo Piispanen |
1968 |
50-54 |
HäUS |
|
25m |
6:18.08 |
6:26.08 |
2 |
Heikki Koskela |
1968 |
50-54 |
OU |
|
25m |
6:07.71 |
6:15.71 |
3 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
50-54 |
OuLo |
|
25m |
6:00.29 |
6:08.29 |
4 |
Sami-Petteri Pitkänen |
1975 |
40-44 |
HSS |
|
25m |
6:05.00 |
6:05.00 |
5 |
Juha Karttunen |
1964 |
50-54 |
SiWa |
|
25m |
5:58.08 |
6:06.08 |
6 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
40-44 |
HäUS |
|
25m |
6:06.70 |
6:14.70 |
7 |
Matti Kurki |
1975 |
40-44 |
La-Ka |
|
25m |
6:12.35 |
6:20.35 |
8 |
Antero Elovaara |
1959 |
55-59 |
Cetus |
|
25m |
6:22.58 |
6:30.58 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
70-74 |
SUS |
|
25m |
5:54.57 |
6:02.57 |
2 |
Peter Mero |
1969 |
45-49 |
SiWa |
|
25m |
6:00.00 |
6:00.00 |
3 |
Teemu Turunen |
1976 |
40-44 |
PieKu |
|
25m |
6:00.00 |
6:00.00 |
4 |
Oskari Alanen |
1990 |
25-29 |
AUi |
|
25m |
6:00.00 |
6:00.00 |
5 |
Adam Berczes |
1975 |
40-44 |
BUDAPESTI |
|
50m |
6:00.00 |
6:00.00 |
6 |
Mikko Alpua |
1978 |
40-44 |
SiWa |
|
25m |
6:00.00 |
6:00.00 |
7 |
Mikko Arponen |
1980 |
35-39 |
Vanders |
|
25m |
6:00.00 |
6:00.00 |
8 |
Timo Teponoja |
1955 |
60-64 |
Cetus |
|
25m |
6:05.00 |
6:05.00 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Aarne Hakanen |
1977 |
40-44 |
STR |
|
25m |
5:40.00 |
5:48.00 |
2 |
Gennaldii Sizikov |
1963 |
55-59 |
NEVA |
|
50m |
5:40.05 |
5:40.05 |
3 |
Mauri Kanto |
1963 |
55-59 |
KaKa |
|
25m |
5:27.63 |
5:35.63 |
4 |
Jorma Puustinen |
1969 |
45-49 |
KuUS |
|
25m |
5:25.99 |
5:33.99 |
5 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
40-44 |
HyUS |
|
25m |
5:27.33 |
5:35.33 |
6 |
Martti Näsäkkälä |
1978 |
40-44 |
ORCA |
|
25m |
5:40.00 |
5:40.00 |
7 |
Markku Viitala |
1963 |
55-59 |
S.C.P. |
|
25m |
5:32.31 |
5:40.31 |
8 |
Attila Toperczer |
1971 |
45-49 |
BUDAPESTI |
|
50m |
5:52.00 |
5:52.00 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
55-59 |
Cetus |
|
25m |
5:24.60 |
5:32.60 |
2 |
Toni Vaulasvirta |
1981 |
35-39 |
JoUS |
|
25m |
5:30.00 |
5:30.00 |
3 |
Jari Mäkäläinen |
1986 |
30-34 |
HU |
|
25m |
5:25.00 |
5:25.00 |
4 |
Aki Kattelus |
1972 |
45-49 |
Cetus |
|
25m |
5:07.68 |
5:15.68 |
5 |
Esa Päätalo |
1965 |
50-54 |
OU |
|
50m |
5:16.93 |
5:16.93 |
6 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
40-44 |
HU |
|
25m |
5:20.37 |
5:28.37 |
7 |
Jukka Lehtola |
1968 |
50-54 |
UI |
|
25m |
5:23.26 |
5:31.26 |
8 |
Jan Mandahl |
1961 |
55-59 |
UPSALA S |
|
50m |
5:33.42 |
5:33.42 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Ville Alopaeus |
1971 |
45-49 |
Cetus |
|
25m |
5:02.01 |
5:10.01 |
2 |
Aleksei Frolov |
1972 |
45-49 |
NEVA |
|
50m |
5:10.00 |
5:10.00 |
3 |
Samuli Ikävalko |
1970 |
45-49 |
HSS |
|
25m |
4:54.03 |
5:02.03 |
4 |
Mikko Soini |
1972 |
45-49 |
Speedo |
|
25m |
4:59.99 |
4:59.99 |
5 |
Jori Johansson |
1977 |
40-44 |
SiWa |
|
25m |
5:00.00 |
5:00.00 |
6 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
50-54 |
BraUi |
|
25m |
4:56.41 |
5:04.41 |
7 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
30-34 |
HyUS |
|
25m |
5:10.00 |
5:10.00 |
8 |
Tomi Miettinen |
1986 |
30-34 |
KuUS |
|
25m |
5:15.00 |
5:15.00 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Ryhmä |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
45-49 |
Speedo |
|
50m |
4:57.00 |
4:57.00 |
2 |
Tero Kinnunen |
1965 |
50-54 |
SWIM |
|
25m |
4:42.84 |
4:50.84 |
3 |
Aki Jormanainen |
1977 |
40-44 |
Cetus |
|
25m |
4:50.00 |
4:50.00 |
4 |
Simo Laiho |
1993 |
25-29 |
ÅSF |
|
25m |
4:40.73 |
4:40.73 |
5 |
Romet Tepper |
1978 |
40-44 |
VIIMSI V |
|
50m |
4:46.31 |
4:46.31 |
6 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
35-39 |
AUi |
|
50m |
4:50.23 |
4:50.23 |
7 |
Viacheslav Kononenko |
1974 |
40-44 |
SiWa |
|
25m |
4:56.00 |
4:56.00 |
8 |
Markus Salmela |
1983 |
35-39 |
GP |
|
25m |
4:51.34 |
4:59.34 |
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:40 |
|