Program för SUM-SIM Regionsfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10 november 2018 kl. 09:00 (Insim kl. 07:30-08:50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 1500m frisim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
3 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
GUSTAVSBER |
21:13.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
5 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
21:31.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
644 |
6 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 1500m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
1 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
WISBY SS |
21:01.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
2 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
20:40.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
3 |
|
Karl Lingham |
2002 |
TÄBY SIM |
19:22.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
4 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
19:02.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
DANDERYD |
19:04.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Oskar Arvidsson |
2002 |
DANDERYD |
19:43.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
7 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
ÄLVSJÖ SF |
20:56.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
8 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
SKURU IK |
21:12.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 1500m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
1 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
18:11.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Linus Thörn |
2002 |
SK NEPTUN |
18:08.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
NORRTÄLJE |
17:13.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
4 |
|
Eric Hansson |
2002 |
VÄSBY SS |
16:26.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
5 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
VÄSBY SS |
17:08.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
6 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
17:49.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
7 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
18:08.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
8 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
18:14.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-10 08:13:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|