Program för SUM-SIM Regionsfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10 november 2018 kl. 09:00 (Insim kl. 07:30-08:50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
1 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
5:16.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Marcus Hansson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
5:14.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
5:06.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
4 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
5:05.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
5:05.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
William Erneholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
5:12.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
7 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
5:15.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
8 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
5:17.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Uno Härmark |
2005 |
SK NEPTUN |
5:03.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
5:01.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
SK NEPTUN |
4:57.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
4 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
TUREBERG |
4:54.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
4:56.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
6 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
4:58.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
7 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
5:03.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
8 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
5:04.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
1 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
4:50.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
2 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
4:48.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
3 |
|
Johan Montero |
2005 |
VÄSBY SS |
4:42.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
4 |
|
Henry Plavans |
2005 |
SÖDERTÖRN |
4:32.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
5 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SÖDERTÖRN |
4:39.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
6 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
SÖDERTÖRN |
4:43.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
7 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
4:48.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
8 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
4:52.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-10 08:13:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|