Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Hobro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:20 |
|
|
Arrangør |
DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 12:01 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Jasmin Jakobsen |
2007 |
|
JARL |
|
25m |
|
15 |
2 |
Sofie Egholm |
2009 |
|
NEJST |
|
25m |
1:04.41 |
3 |
3 |
Emilie Toft Iversen |
2007 |
|
NEJST |
|
25m |
59.45 |
135 |
4 |
Ida Madsen |
2007 |
|
JARL |
|
25m |
1:00.54 |
22 |
5 |
Frida Christensen |
2007 |
|
NEJST |
|
25m |
1:19.25 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Kamille Baars |
2006 |
0654AV |
JARL |
|
25m |
52.71 |
96 |
2 |
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
AABYBRO |
|
25m |
52.43 |
118 |
3 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
0756AR |
BSK08 |
|
25m |
46.34 |
244 |
4 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
47.06 |
37 |
5 |
Kirstine Hove |
2006 |
0644AS |
SNEDSTED |
|
25m |
52.71 |
312 |
6 |
Liv Boldt Mousten |
2009 |
0998AF |
HOBRO |
|
25m |
59.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
AABYBRO |
|
25m |
45.23 |
231 |
2 |
Anna Skovhus Lydersen |
2007 |
0772AP |
PINGVINEN |
|
25m |
43.41 |
116 |
3 |
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
BSK08 |
|
25m |
41.16 |
226 |
4 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
0558AW |
PINGVINEN |
|
25m |
41.40 |
318 |
5 |
Mai Siem-Jørgensen |
2008 |
0896AM |
HOBRO |
|
25m |
44.04 |
28 |
6 |
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
SØHESTEN |
|
25m |
46.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Julie Bertelsen |
2005 |
0538AY |
AALBORG |
|
25m |
40.18 |
38 |
2 |
Louise Hove |
2002 |
0246BA |
SNEDSTED |
|
25m |
39.51 |
156 |
3 |
Astrid Jensen |
2005 |
0566AO |
NORD |
|
25m |
39.30 |
251 |
4 |
Zenia Christensen |
2005 |
0572AL |
SMUT |
|
25m |
39.33 |
297 |
5 |
Helena Boldsen |
2005 |
0524AU |
HOBRO |
|
25m |
39.73 |
35 |
6 |
Emma Bojesen |
2004 |
0434AV |
SNEDSTED |
|
25m |
40.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Pernille Petersen |
2006 |
0638AN |
JARL |
|
25m |
38.56 |
295 |
2 |
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
0658AS |
HOBRO |
|
25m |
37.41 |
294 |
3 |
Kirstine Buus Bendixen |
2003 |
0382AY |
HOBRO |
|
25m |
36.86 |
121 |
4 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
37.01 |
91 |
5 |
Therese J Helt |
2006 |
0658AK |
AABYBRO |
|
25m |
38.49 |
195 |
6 |
Maja M S Sørensen |
2004 |
0448AR |
AALBORG |
|
25m |
38.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Anna Christine Pedersen |
2003 |
0372BE |
AALBORG |
|
25m |
35.83 |
217 |
2 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
PINGVINEN |
|
25m |
35.63 |
307 |
3 |
Svea Tinggaard Larsen |
2005 |
0542AT |
HOBRO |
|
25m |
35.10 |
236 |
4 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
0626AO |
PINGVINEN |
|
25m |
35.27 |
162 |
5 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
0356AZ |
NORD |
|
25m |
35.72 |
194 |
6 |
Zille Haarh Svendsen |
2004 |
0436AI |
AALBORG |
|
25m |
36.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
218 |
1 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
PINGVINEN |
|
25m |
34.06 |
168 |
2 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
32.26 |
303 |
3 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
25m |
31.49 |
233 |
4 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
PINGVINEN |
|
25m |
31.98 |
215 |
5 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
0338AO |
PINGVINEN |
|
25m |
33.70 |
94 |
6 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
25m |
34.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:20 |
|