Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Eriksgården i Sjöbo AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
1 |
|
Rasmus Hansson |
2005 |
KIVIKS SK |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
|
Axel Krantz |
2005 |
SJÖBO SS |
48.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
3 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
VAT CPH-MK |
42.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
4 |
|
Kevin Andersson |
2005 |
SK RAN |
42.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
5 |
|
William Erneholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
42.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
6 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
SJÖBO SS |
45.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
7 |
|
Hampus Losell |
2005 |
KIVIKS SK |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
ESLÖVS SS |
40.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
2 |
|
Sebastian Nymark-Jessen |
2006 |
VAT CPH-MK |
40.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Oscar Nord |
2006 |
OSBY SS |
38.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
4 |
|
Erik Moberg |
2006 |
OSBY SS |
38.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
5 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
SS IDEN |
38.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
6 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
39.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
7 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
SJÖBO SS |
40.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
8 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
ESLÖVS SS |
41.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
1 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
36.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
2 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
35.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
3 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
34.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
4 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
32.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
5 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
TRELLEBORG |
33.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
6 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
35.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
7 |
|
Anton Nordström |
2006 |
KIVIKS SK |
36.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
OSBY SS |
36.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-14 13:30:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|