Startliste for Dronning Dorothea Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Dronning Dorothea Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
15:01 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
Simon Frisk Lund |
2007 |
0767AJ |
OPNØR |
|
25m |
|
28 |
3 |
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
DELTA |
|
25m |
|
115 |
4 |
Theodor van Den Berg |
2008 |
0881AG |
VEJLE |
|
25m |
|
253 |
5 |
Elias Piessenberger |
2006 |
0629AN |
OPNØR |
|
25m |
|
136 |
6 |
Gustav Dalmose Henriksen |
2008 |
0891AG |
VEJLE |
|
25m |
|
85 |
7 |
Storm Emil Weltström |
2007 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
0779AI |
VEJLE |
|
25m |
2:02.26 |
180 |
2 |
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
0857AE |
VEJLE |
|
25m |
1:57.45 |
116 |
3 |
Hektor Bjerre |
2008 |
0887AE |
VEJLE |
|
25m |
1:49.80 |
245 |
4 |
Issa Dawoud |
2006 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:43.43 |
119 |
5 |
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
VEJLE |
|
25m |
1:45.67 |
123 |
6 |
Simon Christensen |
2009 |
0901AB |
VEJLE |
|
25m |
1:51.37 |
11 |
7 |
Ulf K. L. Jensen |
2006 |
0681AQ |
DELTA |
|
25m |
1:58.16 |
142 |
8 |
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
VEJLE |
|
25m |
3:00.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Gustav Kollander |
2006 |
0609AN |
OPNØR |
|
25m |
1:42.31 |
143 |
2 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
25m |
1:39.42 |
122 |
3 |
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
0799AI |
VEJLE |
|
25m |
1:38.64 |
244 |
4 |
Amir Dawoud |
2004 |
0457AR |
OPNØR |
|
25m |
1:37.78 |
81 |
5 |
Magnus Stilling |
2007 |
0713AI |
KOLDING |
|
25m |
1:38.36 |
278 |
6 |
Asger Nielsen |
2008 |
0817AE |
ERRITSØ |
|
25m |
1:39.12 |
249 |
7 |
Bertram Johannsen |
2008 |
0893AF |
OPNØR |
|
25m |
1:40.54 |
169 |
8 |
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
0705AB |
VEJLE |
|
25m |
1:43.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Tristan Bjerre |
2007 |
0765AE |
VEJLE |
|
25m |
1:37.25 |
67 |
2 |
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
0481AS |
KOLDING |
|
25m |
1:36.28 |
176 |
3 |
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
VEJLE |
|
25m |
1:35.20 |
26 |
4 |
Mads Møller Rieck |
2006 |
0651AO |
DELTA |
|
25m |
1:32.38 |
147 |
5 |
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
VEJLE |
|
25m |
1:33.59 |
65 |
6 |
Simon Myrvig |
2005 |
0513AN |
KOLDING |
|
25m |
1:35.31 |
14 |
7 |
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
DELTA |
|
25m |
1:36.48 |
227 |
8 |
Kalle Hannibal Nielsen |
2006 |
0665AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:37.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
VEJLE |
|
25m |
1:31.51 |
228 |
2 |
Sebastian Nymark-Jessen |
2006 |
0687AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:29.95 |
274 |
3 |
Joakim Grinderslev |
2003 |
0353AT |
ERRITSØ |
|
25m |
1:28.64 |
263 |
4 |
Malte Riegels-Jakobsen |
2006 |
0669AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.59 |
266 |
5 |
Bertil Tidemann |
2006 |
0685AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.63 |
212 |
6 |
August Juel Bragge |
2005 |
0581AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:28.78 |
262 |
7 |
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.97 |
153 |
8 |
Andreas Lang Lassen |
2007 |
0779AB |
VEJLE |
|
25m |
1:32.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Jonas Pihl |
2003 |
0369AS |
KOLDING |
|
25m |
1:20.51 |
82 |
2 |
Axel Kenneth Thomsen |
2005 |
0541AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:17.24 |
38 |
3 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
25m |
1:12.25 |
56 |
4 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:06.87 |
83 |
5 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
25m |
1:10.01 |
18 |
6 |
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
DELTA |
|
25m |
1:14.21 |
150 |
7 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
25m |
1:18.85 |
290 |
8 |
Josef Assing Hvidt |
2006 |
0671AN |
FREM |
|
25m |
1:24.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.31 |
221 |
2 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:15.18 |
68 |
3 |
Christopher V. Nielsen |
2004 |
0469AP |
KOLDING |
|
25m |
1:11.40 |
95 |
4 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
0465AA |
ODENSE |
|
25m |
1:05.43 |
27 |
5 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
25m |
1:09.83 |
8 |
6 |
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
DELTA |
|
25m |
1:14.03 |
265 |
7 |
Hjalte S Mathiasen |
2005 |
0531AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.59 |
270 |
8 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:23.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Abdelrahman Doudar |
2005 |
0513AL |
FREM |
|
25m |
1:19.90 |
259 |
2 |
Lasse Metz Mondrup |
2004 |
0407AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.63 |
236 |
3 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.11 |
98 |
4 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
ODENSE |
|
25m |
1:00.93 |
44 |
5 |
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
0249AL |
KOLDING |
|
25m |
1:09.03 |
224 |
6 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.76 |
58 |
7 |
Rasmus Kabel |
2004 |
0455AO |
KOLDING |
|
25m |
1:17.76 |
57 |
8 |
Johannes Jonasen |
2004 |
0417AQ |
KOLDING |
|
25m |
1:20.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:01 |
|