Program för NUSS 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 28/6 Klockan 16.00.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NUSS Rek |
26.92 |
|
Erik Ohlsén |
2000 |
Västerviks SS |
SWE |
Norrköping |
|
2015-07-06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
3 |
|
Jone Bøe |
2004 |
Sandnes |
43.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
37.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
5 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
ÖSA |
38.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
1 |
|
Edwin Brimalm |
2005 |
MOTALA SS |
37.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
2 |
|
Ole Riska |
2005 |
Sandnes |
35.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
3 |
|
Filip Kvilekval Bentzen |
2005 |
Sandnes |
34.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Robin Lundqvist |
2005 |
LASS |
34.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
5 |
|
Sindre Sele |
2005 |
Sandnes |
34.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Marcus Manninen |
2004 |
MOTALA SS |
34.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
7 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
VÄSTERÅS |
36.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
JÖNKÖPING |
33.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
2 |
|
Emil Kilander |
2004 |
LASS |
33.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
33.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
4 |
|
Daniel Øyvind Veltman |
2005 |
Sandnes |
32.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
5 |
|
Christian Ragnar Grønfur |
2005 |
Karmøy SK |
33.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
6 |
|
Amund Frøyland-Jensen |
2005 |
Karmøy SK |
33.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
7 |
|
Max Lidbom |
2004 |
ELFSBORG |
33.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
8 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
LASS |
34.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
1 |
|
Eskil Holm |
2004 |
Karmøy SK |
32.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
2 |
|
David Axelsson |
2004 |
LASS |
32.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
3 |
|
Steffen French |
2005 |
Sandnes |
30.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
4 |
|
Erik Andersson |
2005 |
NKK |
30.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Gustav Askengren |
2004 |
ELFSBORG |
30.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Robin Daremo |
2005 |
LASS |
31.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
7 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
32.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
8 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
SKÖVDE SS |
32.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
1 |
|
Lucas Humling |
2005 |
SANDVIKEN |
30.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
MOTALA SS |
29.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
3 |
|
Nikola Petrovic |
2004 |
NKK |
28.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Jacob Lindström |
2005 |
JÖNKÖPING |
33.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
5 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
34.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
6 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
GJØVIK |
29.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
7 |
|
David Ullstrand |
2005 |
NKK |
30.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
8 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
30.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
1 |
|
David Eriksson |
2004 |
HK SIM |
31.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
2 |
|
Elias Møinichen Alsos |
2004 |
Karmøy SK |
31.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
3 |
|
David Liu |
2004 |
JÖNKÖPING |
30.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
LIDKÖPING |
29.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
29.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
30.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
7 |
|
Alexander Bajo |
2005 |
BS-LK |
31.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
8 |
|
Simon Tangenes |
2004 |
BS-LK |
32.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-28 15:03:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|