Startliste for DeltaSwim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DeltaSwim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Fredericia |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (10) |
Sponsor for løb 9: A.O. Materiel Udlejning |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
Malou Bjerre |
2010 |
1036AE |
VEJLE |
|
50m |
|
13 |
3 |
Ayla Elise Ancher |
2008 |
0888AJ |
DELTA |
|
25m |
2:08.64 |
177 |
4 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
H2Odense |
|
50m |
|
318 |
5 |
Anastacia Celina Nielsen |
2007 |
0728AR |
DELTA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Kira Wolter |
2007 |
0742AT |
VEJLE |
|
25m |
1:46.10 |
315 |
2 |
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
H2Odense |
|
25m |
1:35.31 |
304 |
3 |
Caroline van Vliet |
2006 |
0694AP |
ERRITSØ |
|
50m |
1:31.08 |
219 |
4 |
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
VEJLE |
|
25m |
1:32.00 |
165 |
5 |
Ingrid Vinten Understrup |
2008 |
0888AP |
H2Odense |
|
25m |
1:42.52 |
28 |
6 |
Liv K. L. Jensen |
2008 |
0884AN |
DELTA |
|
50m |
1:54.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
VEJLE |
|
25m |
1:30.05 |
230 |
2 |
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
VEJLE |
|
25m |
1:27.54 |
149 |
3 |
Olivia Funder |
2006 |
0668AT |
H2Odense |
|
25m |
1:26.35 |
34 |
4 |
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
DELTA |
|
50m |
1:27.35 |
97 |
5 |
Josephine Kviesgaard |
2007 |
0722AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:27.55 |
145 |
6 |
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
H2Odense |
|
50m |
1:30.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.66 |
98 |
2 |
Line Bach-Henriksen |
2007 |
0742AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.87 |
54 |
3 |
Lærke Iversen |
2003 |
0356BE |
ERRITSØ |
|
25m |
1:20.88 |
210 |
4 |
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
KOLDING |
|
25m |
1:21.66 |
224 |
5 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
0784AE |
VEJLE |
|
25m |
1:23.19 |
211 |
6 |
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
KOLDING |
|
25m |
1:25.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
H2Odense |
|
50m |
1:20.25 |
243 |
2 |
Gabrielle Haahr Uhd |
2007 |
0796AF |
VEJLE |
|
25m |
1:17.90 |
256 |
3 |
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
VEJLE |
|
25m |
1:14.93 |
242 |
4 |
Frida Høj Foldager |
2006 |
0618AH |
VEJLE |
|
25m |
1:16.10 |
65 |
5 |
Sissel Jessen |
2004 |
0494AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:20.17 |
88 |
6 |
Laura Worm Glæsner |
2006 |
0614AN |
ESBJERG |
|
50m |
1:20.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
KOLDING |
|
50m |
1:13.86 |
104 |
2 |
Astrid Gregersen |
2005 |
0508AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.91 |
5 |
3 |
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:12.17 |
66 |
4 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:12.72 |
274 |
5 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
25m |
1:13.50 |
84 |
6 |
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
0768AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Cecilie Baltzer Pedersen |
2006 |
0662AR |
ESBJERG |
|
50m |
1:11.46 |
111 |
2 |
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.97 |
1 |
3 |
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:08.70 |
284 |
4 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
25m |
1:10.52 |
209 |
5 |
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
KOLDING |
|
25m |
1:11.04 |
67 |
6 |
Alberte Fauerby |
2005 |
0506AV |
ERRITSØ |
|
25m |
1:11.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.00 |
277 |
2 |
Signe Schwartz |
2002 |
0298AQ |
VEJLE |
|
25m |
1:07.38 |
33 |
3 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
0542AQ |
DELTA |
|
25m |
1:06.19 |
114 |
4 |
Marie Jensen |
2005 |
0516AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.71 |
150 |
5 |
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
H2Odense |
|
25m |
1:07.77 |
58 |
6 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
25m |
1:08.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.96 |
193 |
2 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:05.52 |
80 |
3 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.41 |
204 |
4 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
25m |
1:04.85 |
269 |
5 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
VEJLE |
|
25m |
1:05.53 |
186 |
6 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
0376AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:06.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
1:02.83 |
73 |
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.37 |
124 |
3 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
25m |
57.45 |
140 |
4 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
25m |
1:01.35 |
184 |
5 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:02.49 |
181 |
6 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
25m |
1:03.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|