Program for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
DeltaSwim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Fredericia |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Ida Højergaard |
2007 |
|
VEJLE |
|
50m |
|
293 |
2 |
Emilie Steffensen |
2009 |
0992AG |
VEJLE |
|
50m |
|
254 |
3 |
Lea H Mammen |
2009 |
0954BA |
VEJLE |
|
50m |
|
13 |
4 |
Ayla Elise Ancher |
2008 |
0888AJ |
DELTA |
|
50m |
|
282 |
5 |
Sofie Hartmann |
2011 |
1178AA |
VEJLE |
|
50m |
|
255 |
6 |
Liv Ebel |
2006 |
0654AY |
VEJLE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
0976AC |
VEJLE |
|
25m |
2:24.66 |
236 |
2 |
Ea Gram Møller |
2006 |
0674AM |
VEJLE |
|
25m |
1:58.68 |
210 |
3 |
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
KOLDING |
|
25m |
1:55.34 |
94 |
4 |
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
ESBJERG |
|
50m |
1:58.36 |
163 |
5 |
Emily Knudsen |
2006 |
0668AW |
H2Odense |
|
50m |
2:09.83 |
258 |
6 |
Malou Bjerre |
2010 |
1036AE |
VEJLE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
DELTA |
|
25m |
1:53.92 |
251 |
2 |
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
VEJLE |
|
25m |
1:53.13 |
233 |
3 |
Astrid Kortnum |
2007 |
0768AV |
VEJLE |
|
25m |
1:50.78 |
5 |
4 |
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:51.40 |
252 |
5 |
Kira Wolter |
2007 |
0742AT |
VEJLE |
|
25m |
1:53.54 |
231 |
6 |
Astrid Hansen |
2006 |
0678AU |
VEJLE |
|
25m |
1:54.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Sofie Holst Jeberg |
2007 |
0712AT |
DELTA |
|
25m |
1:50.06 |
219 |
2 |
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
VEJLE |
|
25m |
1:47.94 |
226 |
3 |
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
VEJLE |
|
25m |
1:46.85 |
146 |
4 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
H2Odense |
|
25m |
1:47.21 |
272 |
5 |
Olivia Holmberg |
2009 |
0986AC |
VEJLE |
|
25m |
1:49.26 |
248 |
6 |
Ines Novosel Madsen |
2008 |
0808AE |
VEJLE |
|
25m |
1:50.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
H2Odense |
|
25m |
1:44.93 |
224 |
2 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
0784AE |
VEJLE |
|
25m |
1:42.02 |
98 |
3 |
Line Bach-Henriksen |
2007 |
0742AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:38.24 |
88 |
4 |
Laura Worm Glæsner |
2006 |
0614AN |
ESBJERG |
|
50m |
1:39.39 |
97 |
5 |
Josephine Kviesgaard |
2007 |
0722AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:44.70 |
213 |
6 |
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
KOLDING |
|
25m |
1:45.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
KOLDING |
|
25m |
1:32.82 |
238 |
2 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
25m |
1:30.90 |
104 |
3 |
Astrid Gregersen |
2005 |
0508AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:29.94 |
222 |
4 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
0712AS |
VEJLE |
|
25m |
1:30.44 |
308 |
5 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
50m |
1:31.37 |
195 |
6 |
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
KOLDING |
|
25m |
1:33.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Mette Barfoot |
2005 |
0588AS |
VEJLE |
|
25m |
1:28.72 |
82 |
2 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:26.07 |
274 |
3 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
25m |
1:24.98 |
197 |
4 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
25m |
1:25.11 |
268 |
5 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
25m |
1:26.82 |
117 |
6 |
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:29.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.45 |
136 |
2 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
25m |
1:23.76 |
80 |
3 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.81 |
190 |
4 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
25m |
1:23.60 |
186 |
5 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
0376AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:24.07 |
202 |
6 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
25m |
1:24.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Enya Lindum Eskildsen |
2000 |
0012AY |
DELTA |
|
25m |
1:19.59 |
184 |
2 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:19.21 |
135 |
3 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
25m |
1:16.84 |
227 |
4 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
1:19.02 |
78 |
5 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.59 |
114 |
6 |
Marie Jensen |
2005 |
0516AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|