Startliste for Rollo-Uinnit 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Raksilan uimahalli |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Sekauinti Pojat-11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Stora Enso |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RE |
2:46.30 |
|
|
Nicolas Nyström |
2008 |
|
FIN |
Raksilan uimahalli |
FIN |
8.6.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
8 |
|
Nicolas Nyström |
Helsingfors Simsällskap |
2008 |
08A014 |
50m |
2:48.91 |
|
|
|
|
|
2 |
137 |
|
Pravin Perasath |
Simmis Wanda |
2008 |
08A109 |
50m |
2:59.38 |
|
|
|
|
|
3 |
1032 |
|
Jan Voloshin |
Uimaseura Helsinki |
2008 |
08A207 |
50m |
3:01.52 |
|
|
|
|
|
4 |
166 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
Cetus Espoo |
2008 |
08A169 |
50m |
3:05.70 |
|
|
|
|
|
5 |
952 |
|
Georg Aspholm |
Uinti Tampere |
2008 |
08A121 |
50m |
3:07.50 |
|
|
|
|
|
6 |
546 |
|
Kaapo Tuomainen |
Salon Uimarit |
2008 |
08A063 |
50m |
3:10.06 |
|
|
|
|
|
7 |
452 |
|
Veikka Turunen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2008 |
08A217 |
50m |
3:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
671 |
|
Romeo Manner |
Aurajoen Uinti |
2008 |
08A104 |
50m |
3:12.38 |
|
|
|
|
|
9 |
171 |
|
Tommi Mosconi |
Cetus Espoo |
2008 |
08A187 |
50m |
3:14.52 |
|
|
|
|
|
10 |
174 |
|
Matti Klümper |
Cetus Espoo |
2008 |
08A190 |
50m |
3:15.07 |
|
|
|
|
|
11 |
1038 |
|
Tuomas Heikkilä |
Uimaseura Aquila |
2008 |
08A043 |
50m |
3:18.11 |
|
|
|
|
|
12 |
27 |
|
Adam Isaev |
Helsingfors Simsällskap |
2008 |
08A418 |
50m |
3:18.80 |
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Frans Nyström |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2008 |
08A214 |
50m |
3:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
405 |
|
Niilo Kankainen |
Swimming Jyväskylä |
2008 |
08A353 |
50m |
3:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
351 |
|
Tuomas Marttila |
Lahden Uimaseura |
2008 |
08A411 |
50m |
3:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
343 |
|
Aleksi Salo |
Lahden Uimaseura |
2008 |
08A115 |
50m |
3:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
432 |
|
Oskari Juntti |
Seinäjoen Uimarit-58 |
2008 |
08A342 |
50m |
3:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
859 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
Haukiputaan Heitto |
2008 |
08A327 |
50m |
3:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
792 |
|
Tiitus Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A349 |
50m |
3:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
208 |
|
Tomas Leinonen |
Cetus Espoo |
2008 |
08A376 |
50m |
3:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
495 |
|
Aatu Poikkimäki |
Vieskan Uimarit |
2008 |
08A443 |
50m |
3:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
613 |
|
Amos Korin |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2008 |
08A377 |
50m |
3:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
808 |
|
Nikita Maximov |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A619 |
50m |
3:31.61 |
|
|
|
|
|
24 |
1011 |
|
Lauri Rantsi |
Vanders |
2008 |
08A124 |
50m |
3:31.80 |
|
|
|
|
|
25 |
978 |
|
Eero Olli |
Uinti Tampere |
2008 |
08A632 |
50m |
3:31.99 |
|
|
|
|
|
26 |
692 |
|
Erik Constable |
Aurajoen Uinti |
2008 |
08A503 |
50m |
3:35.24 |
|
|
|
|
|
27 |
813 |
|
Oskari Matilainen |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A616 |
50m |
3:35.37 |
|
|
|
|
|
28 |
12 |
|
Tuli Hakkarainen |
Helsingfors Simsällskap |
2008 |
08A157 |
50m |
3:36.01 |
|
|
|
|
|
29 |
493 |
|
Emil Koskela |
Vieskan Uimarit |
2008 |
08A434 |
50m |
3:36.14 |
|
|
|
|
|
30 |
49 |
|
Leo Niemi |
Helsingin Uimarit |
2008 |
08A136 |
50m |
3:36.35 |
|
|
|
|
|
31 |
782 |
|
Paavo Kilpeläinen |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A273 |
50m |
3:37.03 |
|
|
|
|
|
32 |
615 |
|
Milo Kallio |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2008 |
08A375 |
50m |
3:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
888 |
|
Sasu Koivunen |
Octopus Lohja |
2008 |
08A184 |
50m |
3:39.47 |
LAT |
|
34 |
322 |
|
Aleks Lucijs Jermuss |
Kouvolan Uimarit |
2008 |
08A552 |
50m |
3:39.72 |
|
|
|
|
|
35 |
552 |
|
Viljam Savolainen |
Salon Uimarit |
2008 |
08A137 |
50m |
3:39.74 |
|
|
|
|
|
36 |
89 |
|
Iikka Liitola |
Riihimäen Uimaseura |
2008 |
08A102 |
50m |
3:39.91 |
|
|
|
|
|
37 |
367 |
|
Nooa Valtonen |
Lappeenrannan Uimarit |
2008 |
08A130 |
50m |
3:41.11 |
|
|
|
|
|
38 |
969 |
|
Jesse Uutela |
Uinti Tampere |
2008 |
08A672 |
50m |
3:42.37 |
|
|
|
|
|
39 |
973 |
|
Matias Suutala |
Uinti Tampere |
2008 |
08A665 |
50m |
3:42.60 |
|
|
|
|
|
40 |
125 |
|
Eero Hedemäki |
Simmis Grani |
2008 |
08A452 |
50m |
3:43.07 |
|
|
|
|
|
41 |
749 |
|
Simon Hiltunen |
Oulun Lohet |
2008 |
08A547 |
50m |
3:43.22 |
|
|
|
|
|
42 |
456 |
|
Frej Kaslin |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2008 |
08A320 |
50m |
3:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
179 |
|
Leo Tuomainen |
Cetus Espoo |
2008 |
08A194 |
50m |
3:44.81 |
|
|
|
|
|
44 |
614 |
|
Niklas Honkanen |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2008 |
08A378 |
50m |
3:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-09 12:50:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|