2022-01-19   04:57:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019
46 50m Perhosuinti Miehet 18 and younger
NSE 24.30 Sergey Kuznetsov 1998 Cetus FIN Helsinki 4.7.2018
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM FIN Berliini 30.7.2002
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 607 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 50m 25.63
2 221 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 2001 01A193 50m 25.72
3 437 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 50m 25.79
4 34 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 50m 26.28
5 274 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 50m 26.65
6 445 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 26.67
7 159 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 50m 26.67
8 175 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 50m 26.69
9 173 Oscar Skjäl Cetus Espoo 50m 26.75
2002 02A684
10 612 Danil Seksenov Vanders 50m 26.90
2004 04A126
11 98 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 50m 26.92
2002 02A084
12 313 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 26.95
2003 03A528
13 565 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 50m 27.00
14 308 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 50m 27.02
15 580 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 50m 27.11
16 163 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 50m 27.12
17 94 Joonas Cranston Nummelan Kisaajat 2003 03B233 50m 27.15
18 519 Ville Korpilähde Swimming Club Rovaniemi 2002 02B141 50m 27.19
19 576 Visa Kotiniitty Uinti Tampere 2003 03A284 50m 27.20
20 235 Ohto Pihlajamäki Kuopion Uimaseura 2001 01A675 50m 27.23
21 420 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A892 50m 27.29
22 570 Wäinö Koskinen Uinti Tampere 2002 02A267 50m 27.34
23 404 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 50m 27.37
24 150 Otto Sormunen Cetus Espoo 50m 27.43
2002 02A168
25 242 Jere Ruuhonen Lahden Uimaseura 50m 27.46
2001 01A461
26 320 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 50m 27.47
2001 01A015
27 85 Joonas Maaranen Hyvinkään Uimaseura 50m 27.49
2004 04A835
28 155 Eerikki Laitala Cetus Espoo 50m 27.50
2001 01A548
29 334 Lauri-luukas Jäntti Porin Uimaseura 50m 27.54
2002 02A816
30 376 Elias Laine TaTu Tampere 50m 27.58
2002 02A521
31 88 Onni-kalle Luomala Järvenpään Uintiklubi 50m 27.61
2002 02A758
32 4 Kasper Nyman Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
50m 27.61
2001 01B329
33 370 Pirkka Perkola TaTu Tampere 2001 01A240 50m 27.70
34 623 Benjamin Kangas Uimaseura Aquila 2002 02A659 50m 27.74
35 188 Daniel Rinne Cetus Espoo 2002 02B263 50m 27.74
36 158 Leo Mikkonen Cetus Espoo 2002 02A233 50m 27.76
37 145 Joel Knaapi Cetus Espoo 2001 01A132 50m 27.83
38 271 Jiri Järvinen Swimming Jyväskylä 2001 01A304 50m 27.84
39 2 Kalle Hyttinen Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2001 01B140 50m 27.86
40 356 Sakari Korri Rauman Uimaseura 2005 05A293 50m 27.88
41 532 Aleksi Seger Octopus Lohja 2001 01A401 50m 27.90
42 414 Aapo Kinnunen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2004 04A250 50m 27.97
43 538 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 50m 27.97
44 82 Onni Äijälä Hyvinkään Uimaseura 2004 04A344 50m 27.98
45 470 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 2001 01A112 50m 27.98
46 115 Ruslan Samrin Simmis Wanda 2001 01B198 50m 27.98
47 291 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 2002 02A383 50m 28.00
48 270 Veeti Veijonen Swimming Jyväskylä 2001 01A297 50m 28.04
2019-06-26 00.34.21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner