2022-01-19   05:39:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019
53 200m Rintauinti Miehet 18 and younger
NSE 2:12.65 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Belgrad, SRB 7.7.2011
SE 2:08.95 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Barcelona, ESP 2.8.2013
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 607 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 50m 2:18.55
2 161 Verneri Viisanen Cetus Espoo 2002 02A281 50m 2:21.04
3 162 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 50m 2:24.54
4 538 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 50m 2:26.89
5 472 Lasse Pulkkinen Oulun Uinti 1906 2002 02A039 50m 2:27.43
6 253 Niko Matela Lappeenrannan Uimarit 2003 03A039 50m 2:27.73
7 156 Tuomas Jokinen Cetus Espoo 2001 01A556 50m 2:28.04
8 155 Eerikki Laitala Cetus Espoo 2001 01A548 50m 2:28.60
9 45 Aleksi Koprinen Helsingfors Simsällskap 50m 2:29.71
2003 03A416
10 478 Tiitus Taskila Oulun Uinti 1906 50m 2:30.07
2001 01A402
11 182 Oskari Repo Cetus Espoo 50m 2:30.26
2003 03A824
12 485 Olli-pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 50m 2:30.55
2003 03A223
13 239 Atte Pennanen Lahden Uimaseura 50m 2:31.04
2001 01A161
14 231 Ossi Kleimola Kouvolan Uimarit 50m 2:31.48
2001 01A663
15 373 Petr Pankratov TaTu Tampere 50m 2:32.16
2002 02A061
16 2 Kalle Hyttinen Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
50m 2:33.53
2001 01B140
17 476 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 50m 2:33.89
18 475 Valtteri Taskinen Oulun Uinti 1906 2002 02A093 50m 2:34.01
19 32 Pyry Nurminen Helsingfors Simsällskap 2001 01A673 50m 2:35.79
20 5 Niilo Olander Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2001 01B360 50m 2:36.65
21 480 Aleksi Rajaniemi Oulun Uinti 1906 2002 02A263 50m 2:37.58
22 573 Joona Kortteinen Uinti Tampere 2003 03A195 50m 2:38.61
23 455 Henrik Siltari Kemin Uimaseura 2002 02A355 50m 2:39.01
24 412 Eemil Kankare Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A474 50m 2:39.26
25 48 Lauri Krapf Helsingfors Simsällskap 2001 01B151 50m 2:39.30
26 299 Mikael Nurmela Seinäjoen Uimarit-58 2002 02A017 50m 2:39.80
2019-06-26 00.34.23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner