2022-01-19   04:48:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019
58 100m Selkäuinti Naiset 17 and younger
NSE 1:02.80 Vilma Oura 2001 HSS FIN Tampere 9.7.2017
SE 1:00.28 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Glasgow 6.8.2018
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 653 Emilie Pärnänen Aboa Watersports 2002 02A541 50m 1:04.12
2 149 Peppi Siirtola Cetus Espoo 2002 02A144 50m 1:04.59
3 174 Laura Kellberg Cetus Espoo 2003 03A441 50m 1:04.74
4 629 Alina Antila Nurmijärven Uinti 2004 04A829 50m 1:05.14
5 486 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 50m 1:05.68
6 306 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A153 50m 1:05.99
7 540 Aino Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 2005 05A066 50m 1:06.28
8 403 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 50m 1:06.93
9 344 Sylvia Kuusisto Raision Urheilijat 2003 03A137 50m 1:07.09
10 164 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 50m 1:07.27
11 477 Petra Heikkinen Oulun Uinti 1906 2002 02A103 50m 1:07.33
12 332 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 50m 1:07.35
13 177 Aada Rissanen Cetus Espoo 2004 04A305 50m 1:07.90
14 436 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 50m 1:07.93
15 645 Saana Yritys Uinti Hyvinkää 2003 03A035 50m 1:08.09
16 406 Iris Hanski Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A234 50m 1:08.50
17 493 Reeta Ollonen Oulun Uinti 1906 2006 06A793 50m 1:08.53
18 525 Sole Piirainen Swimming Club Vuokatti 2002 02A509 50m 1:08.69
19 246 Minttu Paalanen Lahden Uimaseura 2003 03A274 50m 1:08.83
20 418 Kukka Kangas Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2005 05A254 50m 1:08.84
21 494 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 50m 1:08.93
2006 06B036
22 165 Charlotte Ingberg Cetus Espoo 50m 1:09.03
2002 02A370
23 310 Ella Hulkki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 1:09.12
2004 04A200
24 484 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2004 04A073 50m 1:09.16
25 183 Laura Kousa Cetus Espoo 2005 05A332 50m 1:09.27
26 416 Fiona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2005 05A262 50m 1:09.36
27 531 Venla Suihkonen Octopus Lohja 2002 02A026 50m 1:09.40
28 293 Liina Salin Kokkolan Uimaseura 2002 02A762 50m 1:09.55
29 278 Siiri Jämsä Swimming Jyväskylä 2002 02B117 50m 1:09.91
30 409 Kerttu Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A462 50m 1:10.02
31 331 Senni Mattila Porin Uimaseura 2003 03A003 50m 1:10.04
32 402 Katariina Niemi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A179 50m 1:10.09
33 610 Liinu Louhikoski Vanders 2004 04A046 50m 1:10.39
34 624 Salma Mäntynen Uimaseura Aquila 2005 05A445 50m 1:10.51
35 410 Maija Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A461 50m 1:10.76
36 296 Wilma Lakanen Kokkolan Uimaseura 2003 03A711 50m 1:10.87
37 432 Moona Korpikoski Nokian Pyry 2005 05A140 50m 1:10.91
38 40 Lotta Lehtoila Helsingfors Simsällskap 2003 03A247 50m 1:10.91
39 295 Henna Känsäkangas Kokkolan Uimaseura 2004 04A431 50m 1:11.01
2019-06-26 00.34.25 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner