Program för SM-Uinnit 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
50m Perhosuinti Naiset 17 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
26.90 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe |
FIN |
Espoo |
|
16.5.2009 |
|
|
SE |
26.24 |
|
Mimosa Jallow |
1992 |
Plaani |
FIN |
Glasgow |
|
8.8.2018 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
164 |
|
Siri Auvinen |
Cetus Espoo |
2002 |
02A342 |
50m |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
540 |
|
Aino Hinkka |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2005 |
05A066 |
50m |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
272 |
|
Viivi Merisalo |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02A419 |
50m |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
332 |
|
Emmi Kaunisto |
Porin Uimaseura |
2002 |
02A031 |
50m |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
615 |
|
Vilja Grundström |
Vanders |
2003 |
03B185 |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
640 |
|
Jenni Moisio |
Kampuksen Plaani |
2002 |
02A607 |
50m |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
117 |
|
Karla Tiainen |
Simmis Wanda |
2005 |
05A246 |
50m |
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
181 |
|
Dina Sadojevic Jelacik |
Cetus Espoo |
2004 |
04A482 |
50m |
29.40 |
|
|
9 |
436 |
|
Helmi Heinonen |
Aurajoen Uinti |
|
|
50m |
29.57 |
|
|
|
2002 |
02A204 |
|
10 |
557 |
|
Ina Pollari |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
29.66 |
|
|
|
2002 |
02A035 |
|
11 |
110 |
|
Emilia Lyyra |
Simmis Wanda |
|
|
50m |
29.79 |
|
|
|
2003 |
03A219 |
|
12 |
443 |
|
Lilli Kulpakko |
Aurajoen Uinti |
|
|
50m |
29.82 |
|
|
|
2005 |
05A070 |
|
13 |
407 |
|
Siiri Konkka |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
29.94 |
|
|
|
2004 |
04A103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
460 |
|
Pauliina Lohilahti |
Oulun Lohet |
2002 |
02A196 |
50m |
29.99 |
|
|
|
|
|
15 |
536 |
|
Olga Koskinen |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2002 |
02A165 |
50m |
30.03 |
|
|
|
|
|
16 |
78 |
|
Sonja Lehtinen |
Helsingin Uimarit |
2003 |
03A385 |
50m |
30.04 |
|
|
|
|
|
17 |
515 |
|
Helmi Jouhten |
Kempeleen Pyrintö |
2004 |
04A360 |
50m |
30.04 |
|
|
|
|
|
18 |
165 |
|
Charlotte Ingberg |
Cetus Espoo |
2002 |
02A370 |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
19 |
171 |
|
Kira Lindroos |
Cetus Espoo |
2005 |
05A028 |
50m |
30.20 |
|
|
|
|
|
20 |
614 |
|
Essi Ahvenainen |
Vanders |
2005 |
05A073 |
50m |
30.24 |
|
|
|
|
|
21 |
513 |
|
Senni Jouhten |
Kempeleen Pyrintö |
2002 |
02A428 |
50m |
30.28 |
|
|
|
|
|
22 |
434 |
|
Julia Koivisto |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A092 |
50m |
30.32 |
|
|
|
|
|
23 |
160 |
|
Julia Peltola |
Cetus Espoo |
2003 |
03A091 |
50m |
30.38 |
|
|
|
|
|
24 |
216 |
|
Kiia Kärkkäinen |
Heinolan Isku |
2003 |
03A235 |
50m |
30.42 |
|
|
|
|
|
25 |
56 |
|
Peppi Vesalainen |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04B162 |
50m |
30.47 |
|
|
|
|
|
26 |
148 |
|
Jonna Vasara |
Cetus Espoo |
2002 |
02A118 |
50m |
30.50 |
|
|
|
|
|
27 |
312 |
|
Emma Haglund |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A493 |
50m |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
278 |
|
Siiri Jämsä |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02B117 |
50m |
30.53 |
|
|
|
|
|
29 |
403 |
|
Oona Laakso |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2002 |
02A301 |
50m |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
518 |
|
Ronja Nätynki |
Swimming Club Rovaniemi |
2002 |
02A807 |
50m |
30.56 |
|
|
|
|
|
31 |
177 |
|
Aada Rissanen |
Cetus Espoo |
2004 |
04A305 |
50m |
30.57 |
|
|
|
|
|
32 |
432 |
|
Moona Korpikoski |
Nokian Pyry |
2005 |
05A140 |
50m |
30.64 |
|
|
|
|
|
33 |
624 |
|
Salma Mäntynen |
Uimaseura Aquila |
2005 |
05A445 |
50m |
30.67 |
|
|
|
|
|
34 |
406 |
|
Iris Hanski |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A234 |
50m |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
118 |
|
Aliina Karvonen |
Simmis Wanda |
2004 |
04A587 |
50m |
30.72 |
|
|
|
|
|
36 |
537 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2004 |
04A166 |
50m |
30.73 |
|
|
|
|
|
37 |
226 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
Joensuun Uimaseura |
2002 |
02A466 |
50m |
30.74 |
|
|
|
|
|
38 |
99 |
|
Annukka Pihkamäki |
Riihimäen Uimaseura |
2004 |
04A161 |
50m |
30.81 |
|
|
|
|
|
39 |
577 |
|
Adeliina Kaarlenkaski |
Uinti Tampere |
2004 |
04A139 |
50m |
30.83 |
|
|
|
|
|
40 |
84 |
|
Anniina Ahonen |
Hyvinkään Uimaseura |
2005 |
05A156 |
50m |
30.83 |
|
|
|
|
|
41 |
411 |
|
Aino Rantala |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2004 |
04A204 |
50m |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
609 |
|
Aino Paju |
Vanders |
2003 |
03A053 |
50m |
30.88 |
|
|
|
|
|
43 |
294 |
|
Teea Jestoi |
Kokkolan Uimaseura |
2005 |
05A173 |
50m |
30.88 |
|
|
|
|
|
44 |
90 |
|
Helmi Lehtonen |
Järvenpään Uintiklubi |
2004 |
04A335 |
50m |
30.89 |
|
|
|
|
|
45 |
453 |
|
Elisa Vakkuri |
Kemin Uimaseura |
2002 |
02A029 |
50m |
30.89 |
|
|
|
|
|
46 |
527 |
|
Satu Immonen |
Swimming Club Vuokatti |
2003 |
03B028 |
50m |
30.95 |
|
|
|
|
|
47 |
293 |
|
Liina Salin |
Kokkolan Uimaseura |
2002 |
02A762 |
50m |
30.97 |
|
|
|
|
|
48 |
46 |
|
Greta Beszteri |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04A257 |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
49 |
610 |
|
Liinu Louhikoski |
Vanders |
2004 |
04A046 |
50m |
31.00 |
|
|
|
|
|
50 |
331 |
|
Senni Mattila |
Porin Uimaseura |
2003 |
03A003 |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
51 |
89 |
|
Vera Vartiainen |
Järvenpään Uintiklubi |
2002 |
02A772 |
50m |
31.05 |
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Saga Jatkola |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2004 |
04A532 |
50m |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
439 |
|
Olivia Koski |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A391 |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
54 |
259 |
|
Kaisa Himanen |
Mikkelin Uimaseura |
2003 |
03A163 |
50m |
31.09 |
|
|
|
|
|
55 |
646 |
|
Taiga Yritys |
Uinti Hyvinkää |
2003 |
03A036 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
56 |
224 |
|
Oona Parviainen |
Joensuun Uimaseura |
2002 |
02A431 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
57 |
413 |
|
Hilda Helo |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A483 |
50m |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
116 |
|
Agneta Kallas |
Simmis Wanda |
2002 |
02A988 |
50m |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
531 |
|
Venla Suihkonen |
Octopus Lohja |
2002 |
02A026 |
50m |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
296 |
|
Wilma Lakanen |
Kokkolan Uimaseura |
2003 |
03A711 |
50m |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
166 |
|
Iina Von Schrowe |
Cetus Espoo |
2003 |
03A146 |
50m |
31.18 |
|
|
62 |
100 |
|
Ronja Hellberg |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
31.20 |
|
|
|
2003 |
03A420 |
|
63 |
461 |
|
Enni-sofia Perätalo |
Oulun Lohet |
|
|
50m |
31.27 |
|
|
|
2002 |
02A378 |
|
64 |
415 |
|
Sonila Selimi |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
31.28 |
|
|
|
2005 |
05A278 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
489 |
|
Venla Säntti |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A589 |
50m |
31.28 |
|
|
|
|
|
66 |
184 |
|
Diana Seiger |
Cetus Espoo |
2003 |
03A909 |
50m |
31.29 |
|
|
|
|
|
67 |
111 |
|
Emma Loponen |
Simmis Wanda |
2003 |
03A519 |
50m |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|