2022-01-19   05:31:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019
27 200m Sekauinti Naiset All ages
NSE 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
SE 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 522 Jenna Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1995 95A962 50m 2:14.70
2 15 Vilma Ruotsalainen Helsingfors Simsällskap 1996 96A597 50m 2:17.80
3 91 Nea-amanda Heinola Nummelan Kisaajat 2000 00A310 50m 2:17.86
4 44 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 50m 2:19.47
5 127 Sohvi Nenonen Cetus Espoo 1999 99A092 50m 2:21.75
6 139 Lyydia Kalenius Cetus Espoo 2000 00A252 50m 2:23.29
7 556 Mila Manner Uinti Tampere 2001 01A167 50m 2:24.26
8 123 Fanny Teijonsalo Cetus Espoo 1996 96A027 50m 2:24.58
9 483 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 50m 2:25.10
2003 03A214
10 540 Aino Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 50m 2:25.34
2005 05A066
11 238 Raakel Bärlund Lahden Uimaseura 50m 2:25.62
2001 01A081
12 232 Jenna Pulkkinen Kouvolan Uimarit 50m 2:26.89
2004 04A155
13 157 Ida Slöör Cetus Espoo 50m 2:27.15
2001 01A578
14 492 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 50m 2:27.28
2006 06A240
15 306 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 2:27.55
2003 03A153
16 405 Minka Halava Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A844 50m 2:27.86
17 343 Emma Uusküla Raision Urheilijat 2002 02A310 50m 2:28.24
18 488 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2003 03A364 50m 2:28.89
19 537 Meeri Yli-Äyhö Uimaseura Kangasalan Kuohu 2004 04A166 50m 2:29.31
20 52 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap 2006 06A142 50m 2:29.93
21 564 Emma Von Dickoff Uinti Tampere 2002 02A117 50m 2:30.06
22 443 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti 2005 05A070 50m 2:30.07
23 179 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 50m 2:30.23
24 403 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 50m 2:30.80
25 147 Emma Johansson Cetus Espoo 2003 03A017 50m 2:30.89
26 312 Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A493 50m 2:31.02
27 458 Roosa Kärkkäinen Oulun Lohet 50m 2:31.07
2003 03A051
28 406 Iris Hanski Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 2:31.69
2003 03A234
29 246 Minttu Paalanen Lahden Uimaseura 2003 03A274 50m 2:31.91
30 332 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 50m 2:32.12
2019-06-26 00.34.12 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner