2022-05-23   08:07:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019
30 50m Selkäuinti Naiset All ages
NSE 29.25 Vilma Oura 2001 HSS FIN Tampere 6.7.2017
SE 27.42 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Glasgow 4.8.2018
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 633 Mimosa Jallow Kampuksen Plaani 1994 94A395 50m 27.38
2 13 Lotta Upanne Helsingfors Simsällskap 1998 98A195 50m 28.41
3 631 Susanne Hirvonen Kampuksen Plaani 1997 97A118 50m 28.64
4 123 Fanny Teijonsalo Cetus Espoo 1996 96A027 50m 28.65
5 30 Vilma Oura Helsingfors Simsällskap 2001 01A310 50m 29.19
6 561 Fanny Grönvall Uinti Tampere 2000 00A574 50m 29.39
7 471 Reetta Kanervo Oulun Uinti 1906 1999 99A565 50m 29.62
8 269 Mia Pentti Swimming Jyväskylä 2002 02A018 50m 29.64
9 653 Emilie Pärnänen Aboa Watersports 50m 29.73
2002 02A541
10 149 Peppi Siirtola Cetus Espoo 50m 29.78
2002 02A144
11 635 Selma Soininen Kampuksen Plaani 50m 29.84
1999 99A279
12 481 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 50m 30.06
2004 04A064
13 632 Sonja Pentti Kampuksen Plaani 50m 30.14
1999 99A133
14 629 Alina Antila Nurmijärven Uinti 50m 30.16
2004 04A829
15 342 Vilma Iisalo Raision Urheilijat 50m 30.19
2001 01A560
16 551 Nea Norismaa Uinti Tampere 50m 30.37
1995 95A534
17 397 Ida Konkka Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 30.39
2000 00A573
18 174 Laura Kellberg Cetus Espoo 2003 03A441 50m 30.51
19 143 Sini Koivu Cetus Espoo 1999 99A482 50m 30.58
20 218 Veera Venäläinen Joensuun Uimaseura 1995 95A717 50m 30.67
21 20 Sanni Alamattila Helsingfors Simsällskap 1999 99A230 50m 30.73
22 245 Saana Liikonen Lahden Uimaseura 2001 01A705 50m 30.85
23 332 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 50m 30.87
24 367 Aino Puomila TaTu Tampere 1992 92A782 50m 30.96
25 436 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 50m 31.11
26 21 Erika Ketola Helsingfors Simsällskap 2000 00A124 50m 31.18
27 344 Sylvia Kuusisto Raision Urheilijat 2003 03A137 50m 31.19
28 164 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 50m 31.22
29 486 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 50m 31.22
30 515 Helmi Jouhten Kempeleen Pyrintö 2004 04A360 50m 31.23
31 603 Nina Haltia Vanders 1999 99A009 50m 31.31
32 645 Saana Yritys Uinti Hyvinkää 2003 03A035 50m 31.36
33 177 Aada Rissanen Cetus Espoo 2004 04A305 50m 31.38
34 479 Iida-maria Laine Oulun Uinti 1906 2001 01A626 50m 31.41
35 261 Emma Nieminen Swimming Jyväskylä 1996 96A009 50m 31.44
36 129 Mirva Kallström Cetus Espoo 1999 99A128 50m 31.50
37 272 Viivi Merisalo Swimming Jyväskylä 2002 02A419 50m 31.50
38 403 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 50m 31.52
39 369 Noora Kukkonen TaTu Tampere 1999 99A764 50m 31.56
40 477 Petra Heikkinen Oulun Uinti 1906 2002 02A103 50m 31.61
41 105 Olivia Hellsten Simmis Wanda 2000 00A064 50m 31.65
42 267 Jenni Lampi Swimming Jyväskylä 2000 00A178 50m 31.65
43 77 Noora Kokko Helsingin Uimarit 2001 01A853 50m 31.66
44 525 Sole Piirainen Swimming Club Vuokatti 2002 02A509 50m 31.67
45 165 Charlotte Ingberg Cetus Espoo 2002 02A370 50m 31.81
46 456 Sonja Portin Oulun Lohet 1998 98A105 50m 31.83
47 371 Netta Nyberg TaTu Tampere 2001 01A250 50m 31.85
48 396 Iida Reini Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A567 50m 31.98
49 494 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 2006 06B036 50m 31.99
50 331 Senni Mattila Porin Uimaseura 2003 03A003 50m 32.03
51 559 Aino Jussila Uinti Tampere 2000 00A485 50m 32.05
52 492 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 50m 32.08
53 306 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A153 50m 32.16
54 406 Iris Hanski Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A234 50m 32.16
55 624 Salma Mäntynen Uimaseura Aquila 2005 05A445 50m 32.22
56 493 Reeta Ollonen Oulun Uinti 1906 2006 06A793 50m 32.37
57 402 Katariina Niemi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A179 50m 32.38
58 579 Siiri Arjanmaa Uinti Tampere 2004 04A173 50m 32.40
59 441 Alida Öhberg Aurajoen Uinti 2002 02A627 50m 32.42
60 407 Siiri Konkka Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2004 04A103 50m 32.46
61 246 Minttu Paalanen Lahden Uimaseura 2003 03A274 50m 32.49
62 296 Wilma Lakanen Kokkolan Uimaseura 50m 32.54
2003 03A711
63 293 Liina Salin Kokkolan Uimaseura 50m 32.56
2002 02A762
64 354 Emmi Heine Rauman Uimaseura 50m 32.57
2002 02A604
65 171 Kira Lindroos Cetus Espoo 50m 32.58
2005 05A028
66 278 Siiri Jämsä Swimming Jyväskylä 50m 32.61
2002 02B117
67 183 Laura Kousa Cetus Espoo 50m 32.61
2005 05A332
68 310 Ella Hulkki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 32.62
2004 04A200
69 614 Essi Ahvenainen Vanders 2005 05A073 50m 32.69
70 416 Fiona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2005 05A262 50m 32.72
71 610 Liinu Louhikoski Vanders 2004 04A046 50m 32.90
72 536 Olga Koskinen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2002 02A165 50m 32.91
73 409 Kerttu Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A462 50m 32.91
74 295 Henna Känsäkangas Kokkolan Uimaseura 2004 04A431 50m 32.94
75 411 Aino Rantala Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2004 04A204 50m 32.95
76 119 Roona Karola Tuusulan Uimaseura 50m 32.95
2004 04A099
77 40 Lotta Lehtoila Helsingfors Simsällskap 50m 32.97
2003 03A247
78 418 Kukka Kangas Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 32.98
2005 05A254
79 545 Ella-maija Syväniemi Gladius Kirkkonummi 2004 04A654 50m 33.03
80 531 Venla Suihkonen Octopus Lohja 2002 02A026 50m 33.03
2019-06-26 00.34.13 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner