2022-01-19   05:49:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019
56 100m Perhosuinti Miehet All ages
NSE 53.64 Sergey Kuznetsov 1974 Cetus FIN Espoo 15.12.2018
SE 53.08 Jere Hård 1978 SWIM FIN Fukuoka 23.7.2001
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 23 Riku Pöytäkivi Helsingfors Simsällskap 1993 93A973 50m 53.16
2 138 Sergey Kuznetsov Cetus Espoo 2000 00A199 50m 53.64
3 96 Niko Mäkelä Riihimäen Uimaseura 1998 98A679 50m 54.07
4 227 Marco Conati Joensuun Uimaseura 1999 99B368 50m 55.81
5 553 Eemil Varho Uinti Tampere 1997 97A537 50m 56.04
6 366 Tony Eriksson TaTu Tampere 1995 95A861 50m 56.20
7 469 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 1992 92A595 50m 56.28
8 34 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 50m 57.47
9 104 Sami Pakarinen Simmis Wanda 50m 57.62
1992 92A332
10 221 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 50m 57.87
2001 01A193
11 437 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 50m 58.04
2002 02A249
12 35 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 50m 58.22
2003 03A150
13 163 Luukas Vainio Cetus Espoo 50m 58.24
2003 03A099
14 420 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 58.35
2003 03A892
15 274 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 50m 58.51
16 308 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 50m 58.99
17 10 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 50m 59.00
18 87 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 2000 00A834 50m 59.24
19 187 Alec Baker Cetus Espoo 2000 00B299 50m 59.29
20 144 Anton Nuottajärvi Cetus Espoo 2000 00A294 50m 59.45
21 391 Jani-markus Sula Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A052 50m 59.46
22 377 Efim Romanov TaTu Tampere 2002 02B256 50m 59.47
23 570 Wäinö Koskinen Uinti Tampere 2002 02A267 50m 59.52
24 300 Nico Palotie Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1992 92A391 50m 59.57
25 566 Jakob Sievers Uinti Tampere 50m 59.62
2000 00A730
26 313 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 59.80
2003 03A528
27 580 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 50m 59.86
28 225 Akseli Kontiainen Joensuun Uimaseura 2002 02A455 50m 59.87
29 240 Jasu Ovaskainen Lahden Uimaseura 2002 02A038 50m 59.99
30 565 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 50m 1:00.09
31 36 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 2000 00A973 50m 1:00.09
32 173 Oscar Skjäl Cetus Espoo 2002 02A684 50m 1:00.23
33 644 Arttu Vänttinen Uinti Hyvinkää 1996 96A743 50m 1:00.26
34 26 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 2002 02A016 50m 1:00.29
35 516 Topi Lukkarinen Swimming Club Rovaniemi 2000 00A133 50m 1:00.38
36 452 Riku Ylikärppä Kemin Uimaseura 1998 98A041 50m 1:00.44
37 304 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 50m 1:00.58
38 457 Konsta Kallinen Oulun Lohet 1999 99A049 50m 1:00.89
39 538 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 50m 1:00.93
40 175 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 50m 1:00.99
41 623 Benjamin Kangas Uimaseura Aquila 2002 02A659 50m 1:01.10
42 451 Petri Lampela Kemin Työväen Uimarit 1996 96A585 50m 1:01.18
43 231 Ossi Kleimola Kouvolan Uimarit 2001 01A663 50m 1:01.32
44 188 Daniel Rinne Cetus Espoo 2002 02B263 50m 1:01.36
45 445 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 1:01.41
46 519 Ville Korpilähde Swimming Club Rovaniemi 2002 02B141 50m 1:01.64
47 158 Leo Mikkonen Cetus Espoo 2002 02A233 50m 1:01.74
48 159 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 50m 1:02.09
49 223 Miiro Vartiainen Joensuun Uimaseura 2001 01A340 50m 1:02.24
50 85 Joonas Maaranen Hyvinkään Uimaseura 2004 04A835 50m 1:02.37
51 576 Visa Kotiniitty Uinti Tampere 2003 03A284 50m 1:02.39
52 150 Otto Sormunen Cetus Espoo 2002 02A168 50m 1:02.85
53 532 Aleksi Seger Octopus Lohja 2001 01A401 50m 1:02.91
54 98 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 2002 02A084 50m 1:02.91
55 270 Veeti Veijonen Swimming Jyväskylä 2001 01A297 50m 1:02.95
56 320 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A015 50m 1:03.00
57 314 Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2005 05A187 50m 1:03.04
58 115 Ruslan Samrin Simmis Wanda 2001 01B198 50m 1:03.10
59 88 Onni-kalle Luomala Järvenpään Uintiklubi 2002 02A758 50m 1:03.10
60 370 Pirkka Perkola TaTu Tampere 2001 01A240 50m 1:03.15
61 271 Jiri Järvinen Swimming Jyväskylä 2001 01A304 50m 1:03.16
62 334 Lauri-luukas Jäntti Porin Uimaseura 50m 1:03.19
2002 02A816
2019-06-26 00.34.21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner