Startliste for SM-Uinnit 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Vapaauinti Miehet All ages |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
50.68 |
|
Antti Kasvio |
1973 |
LaVi |
FIN |
Espoo |
|
13.7.1991 |
|
|
SE |
49.44 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus |
FIN |
Helsinki |
|
20.3.2016 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
135 |
|
Ari-pekka Liukkonen |
Cetus Espoo |
1989 |
89A286 |
50m |
49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
360 |
|
Anton Herrala |
TaTu Tampere |
1993 |
93A340 |
50m |
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
265 |
|
Teemu Vuorela |
Swimming Jyväskylä |
1994 |
94A789 |
50m |
50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
96 |
|
Niko Mäkelä |
Riihimäen Uimaseura |
1998 |
98A679 |
50m |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Sergey Kuznetsov |
Cetus Espoo |
2000 |
00A199 |
50m |
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
676 |
|
Ronny Brännkärr |
Kemin Työväen Uimarit |
2002 |
02A150 |
50m |
51.81 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
366 |
|
Tony Eriksson |
TaTu Tampere |
1995 |
95A861 |
50m |
51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
363 |
|
Teemu Viitanen |
TaTu Tampere |
1992 |
92A506 |
50m |
52.10 |
|
|
9 |
227 |
|
Marco Conati |
Joensuun Uimaseura |
|
|
50m |
52.14 |
|
|
|
1999 |
99B368 |
|
10 |
605 |
|
Kalle Mäkinen |
Vanders |
|
|
50m |
52.16 |
|
|
|
2002 |
02A088 |
|
11 |
394 |
|
Otto Rannikko |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
52.30 |
|
|
|
1999 |
99A384 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
24 |
|
Elias Herlevi |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A187 |
50m |
52.43 |
|
|
|
|
|
13 |
325 |
|
Matti Mattsson |
Porin Uimaseura |
1993 |
93A067 |
50m |
52.58 |
|
|
|
|
|
14 |
552 |
|
Kalle Pyykkönen |
Uinti Tampere |
1996 |
96A549 |
50m |
52.65 |
|
|
|
|
|
15 |
546 |
|
Alexey Belfer |
ORCA Helsinki |
2000 |
00A786 |
50m |
52.69 |
|
|
|
|
|
16 |
365 |
|
Matias Tyry |
TaTu Tampere |
1993 |
93A763 |
50m |
52.84 |
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Tuomas Kiviluoma |
Cetus Espoo |
1993 |
93A444 |
50m |
52.85 |
|
|
|
|
|
18 |
553 |
|
Eemil Varho |
Uinti Tampere |
1997 |
97A537 |
50m |
52.93 |
|
|
|
|
|
19 |
364 |
|
Juho Eerola |
TaTu Tampere |
1995 |
95A753 |
50m |
53.04 |
|
|
|
|
|
20 |
612 |
|
Danil Seksenov |
Vanders |
2004 |
04A126 |
50m |
53.04 |
|
|
|
|
|
21 |
362 |
|
Roope Kastarinen |
TaTu Tampere |
1994 |
94A478 |
50m |
53.15 |
|
|
|
|
|
22 |
390 |
|
Wilhelm Suominen |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1999 |
99A027 |
50m |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
221 |
|
Veeti Ruohtula |
Joensuun Uimaseura |
2001 |
01A193 |
50m |
53.25 |
|
|
|
|
|
24 |
217 |
|
Miika Tolvanen |
Joensuun Uimaseura |
1996 |
96A432 |
50m |
53.27 |
|
|
|
|
|
25 |
636 |
|
Werner Heräjärvi |
Kampuksen Plaani |
1999 |
99A844 |
50m |
53.34 |
|
|
|
|
|
26 |
300 |
|
Nico Palotie |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1992 |
92A391 |
50m |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
146 |
|
Eetu Alitalo |
Cetus Espoo |
1999 |
99A732 |
50m |
53.51 |
|
|
|
|
|
28 |
566 |
|
Jakob Sievers |
Uinti Tampere |
2000 |
00A730 |
50m |
53.61 |
|
|
|
|
|
29 |
607 |
|
Erik Nurmi |
Vanders |
2001 |
01A470 |
50m |
53.80 |
|
|
|
|
|
30 |
19 |
|
Niki Karlsson |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A065 |
50m |
53.83 |
|
|
|
|
|
31 |
10 |
|
Leevi Lehti |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A000 |
50m |
53.83 |
|
|
|
|
|
32 |
457 |
|
Konsta Kallinen |
Oulun Lohet |
1999 |
99A049 |
50m |
53.87 |
|
|
|
|
|
33 |
133 |
|
Tatu Waltari |
Cetus Espoo |
1987 |
87A048 |
50m |
53.89 |
|
|
|
|
|
34 |
159 |
|
Eemil Kylmä |
Cetus Espoo |
2001 |
01A631 |
50m |
54.02 |
|
|
|
|
|
35 |
125 |
|
Miika Pentti |
Cetus Espoo |
1997 |
97A163 |
50m |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
219 |
|
Roope Eiserbeck |
Joensuun Uimaseura |
1999 |
99A294 |
50m |
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
606 |
|
Matias Hjelm |
Vanders |
2002 |
02A098 |
50m |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
187 |
|
Alec Baker |
Cetus Espoo |
2000 |
00B299 |
50m |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
34 |
|
Marcus Forsel |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A127 |
50m |
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
87 |
|
Martti Tervanen |
Järvenpään Uintiklubi |
2000 |
00A834 |
50m |
54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
308 |
|
Alex Lydman |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A218 |
50m |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
173 |
|
Oscar Skjäl |
Cetus Espoo |
2002 |
02A684 |
50m |
54.55 |
|
|
|
|
|
43 |
469 |
|
Arttu Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
1992 |
92A595 |
50m |
54.56 |
|
|
|
|
|
44 |
26 |
|
Oskari Aalto |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A016 |
50m |
54.72 |
|
|
|
|
|
45 |
452 |
|
Riku Ylikärppä |
Kemin Uimaseura |
1998 |
98A041 |
50m |
54.86 |
|
|
|
|
|
46 |
39 |
|
Rasmus Söderholm |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A442 |
50m |
54.88 |
|
|
|
|
|
47 |
162 |
|
Mihail Khanoukaev |
Cetus Espoo |
2002 |
02A241 |
50m |
54.91 |
|
|
|
|
|
48 |
523 |
|
Jesse Laukkanen |
Swimming Club Vuokatti |
1996 |
96A788 |
50m |
54.91 |
|
|
|
|
|
49 |
156 |
|
Tuomas Jokinen |
Cetus Espoo |
2001 |
01A556 |
50m |
54.96 |
|
|
|
|
|
50 |
521 |
|
Jere Laukkanen |
Swimming Club Vuokatti |
1993 |
93A948 |
50m |
54.97 |
|
|
|
|
|
51 |
604 |
|
Tapio Junninen |
Vanders |
1995 |
95A553 |
50m |
54.97 |
|
|
|
|
|
52 |
158 |
|
Leo Mikkonen |
Cetus Espoo |
2002 |
02A233 |
50m |
54.98 |
|
|
|
|
|
53 |
163 |
|
Luukas Vainio |
Cetus Espoo |
2003 |
03A099 |
50m |
55.00 |
|
|
|
|
|
54 |
36 |
|
Emil Perkkiö |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00A973 |
50m |
55.03 |
|
|
|
|
|
55 |
104 |
|
Sami Pakarinen |
Simmis Wanda |
1992 |
92A332 |
50m |
55.08 |
|
|
|
|
|
56 |
22 |
|
Aaro Tähtivuori |
Helsingfors Simsällskap |
1998 |
98A584 |
50m |
55.09 |
|
|
|
|
|
57 |
260 |
|
Viktor Thodin |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2000 |
00A166 |
50m |
55.12 |
|
|
|
|
|
58 |
241 |
|
Saku Romo |
Lahden Uimaseura |
2000 |
00A504 |
50m |
55.25 |
|
|
|
|
|
59 |
51 |
|
Johan Krister Fredriksson |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A724 |
50m |
55.29 |
|
|
|
|
|
60 |
240 |
|
Jasu Ovaskainen |
Lahden Uimaseura |
2002 |
02A038 |
50m |
55.31 |
|
|
|
|
|
61 |
28 |
|
Veeti Haikonen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A104 |
50m |
55.33 |
|
|
|
|
|
62 |
313 |
|
Simon Ravals |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A528 |
50m |
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
470 |
|
Noa Mäkelä |
Oulun Uinti 1906 |
2001 |
01A112 |
50m |
55.47 |
|
|
|
|
|
64 |
404 |
|
Santeri Herpola |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A188 |
50m |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
445 |
|
Juuso Leppänen |
Aurajoen Uinti |
2004 |
04A791 |
50m |
55.72 |
|
|
|
|
|
66 |
437 |
|
Ibrahim Ezzat |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A249 |
50m |
55.73 |
|
|
|
|
|
67 |
223 |
|
Miiro Vartiainen |
Joensuun Uimaseura |
2001 |
01A340 |
50m |
55.80 |
|
|
|
|
|
68 |
225 |
|
Akseli Kontiainen |
Joensuun Uimaseura |
2002 |
02A455 |
50m |
55.92 |
|
|
|
|
|
69 |
608 |
|
Kasper Envalds |
Vanders |
2001 |
01A496 |
50m |
56.03 |
|
|
|
|
|
70 |
114 |
|
Miro Merinen |
Simmis Wanda |
2003 |
03A695 |
50m |
56.16 |
|
|
|
|
|
71 |
188 |
|
Daniel Rinne |
Cetus Espoo |
2002 |
02B263 |
50m |
56.21 |
|
|
|
|
|
72 |
175 |
|
Isak Gramén |
Cetus Espoo |
2001 |
01B058 |
50m |
56.24 |
|
|
|
|
|
73 |
560 |
|
Tatu Hapuoja |
Uinti Tampere |
2003 |
03A010 |
50m |
56.24 |
|
|
|
|
|
74 |
320 |
|
Timi Torkkel |
Hämeenlinnan Uimaseura |
2001 |
01A015 |
50m |
56.27 |
|
|
|
|
|
75 |
231 |
|
Ossi Kleimola |
Kouvolan Uimarit |
2001 |
01A663 |
50m |
56.32 |
|
|
|
|
|
76 |
562 |
|
Jere Broman |
Uinti Tampere |
2002 |
02A116 |
50m |
56.35 |
|
|
|
|
|
77 |
532 |
|
Aleksi Seger |
Octopus Lohja |
2001 |
01A401 |
50m |
56.37 |
|
|
|
|
|
78 |
233 |
|
Risto Martikainen |
Kouvolan Uimarit |
2003 |
03A605 |
50m |
56.46 |
|
|
|
|
|
79 |
311 |
|
Filip Jåfs |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2004 |
04A211 |
50m |
56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
485 |
|
Olli-pekka Pietarila |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
56.53 |
|
|
|
2003 |
03A223 |
|
81 |
538 |
|
Jami Ihalainen |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
50m |
56.59 |
|
|
|
2003 |
03A382 |
|
82 |
94 |
|
Joonas Cranston |
Nummelan Kisaajat |
|
|
50m |
56.60 |
|
|
|
2003 |
03B233 |
|
83 |
145 |
|
Joel Knaapi |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
56.68 |
|
|
|
2001 |
01A132 |
|
84 |
82 |
|
Onni Äijälä |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
50m |
56.92 |
|
|
|
2004 |
04A344 |
|
85 |
581 |
|
Eero Rautaporras |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
56.96 |
|
|
|
2005 |
05A055 |
|
|
|
|
86 |
88 |
|
Onni-kalle Luomala |
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
50m |
57.03 |
|
|
|
2002 |
02A758 |
|
|
|
|
87 |
291 |
|
Jesse Anttila |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
50m |
57.04 |
|
|
|
2002 |
02A383 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|