Startliste for SM-Uinnit 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Torstai aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Selkäuinti Miehet 18 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
26.32 |
|
Roni Kallström |
1985 |
Cetus |
FIN |
Buenos Aires |
|
9.10.2018 |
|
|
SE |
25.99 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Turku |
|
9.7.1998 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
142 |
|
Roni Kallström |
Cetus Espoo |
2001 |
01A092 |
50m |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
676 |
|
Ronny Brännkärr |
Kemin Työväen Uimarit |
2002 |
02A150 |
50m |
26.68 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
225 |
|
Akseli Kontiainen |
Joensuun Uimaseura |
2002 |
02A455 |
50m |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
437 |
|
Ibrahim Ezzat |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A249 |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Veeti Haikonen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A104 |
50m |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
34 |
|
Marcus Forsel |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A127 |
50m |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
340 |
|
Aku Kaila |
Raision Urheilijat |
2003 |
03A054 |
50m |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
39 |
|
Rasmus Söderholm |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A442 |
50m |
28.41 |
|
|
9 |
274 |
|
Alexander Kislitsyn |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
28.44 |
|
|
|
2001 |
01A981 |
|
10 |
175 |
|
Isak Gramén |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
28.55 |
|
|
|
2001 |
01B058 |
|
11 |
94 |
|
Joonas Cranston |
Nummelan Kisaajat |
|
|
50m |
28.78 |
|
|
|
2003 |
03B233 |
|
12 |
565 |
|
Tatu Hörkkö |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
28.79 |
|
|
|
2001 |
01A394 |
|
13 |
242 |
|
Jere Ruuhonen |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
28.82 |
|
|
|
2001 |
01A461 |
|
14 |
240 |
|
Jasu Ovaskainen |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
29.01 |
|
|
|
2002 |
02A038 |
|
15 |
560 |
|
Tatu Hapuoja |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
29.03 |
|
|
|
2003 |
03A010 |
|
16 |
188 |
|
Daniel Rinne |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
29.11 |
|
|
|
2002 |
02B263 |
|
17 |
623 |
|
Benjamin Kangas |
Uimaseura Aquila |
|
|
50m |
29.17 |
|
|
|
2002 |
02A659 |
|
18 |
271 |
|
Jiri Järvinen |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
29.19 |
|
|
|
2001 |
01A304 |
|
19 |
376 |
|
Elias Laine |
TaTu Tampere |
|
|
50m |
29.26 |
|
|
|
2002 |
02A521 |
|
20 |
404 |
|
Santeri Herpola |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
29.30 |
|
|
|
2003 |
03A188 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
151 |
|
Teemu Annala |
Cetus Espoo |
2001 |
01A514 |
50m |
29.34 |
|
|
|
|
|
22 |
150 |
|
Otto Sormunen |
Cetus Espoo |
2002 |
02A168 |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
23 |
313 |
|
Simon Ravals |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A528 |
50m |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
308 |
|
Alex Lydman |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A218 |
50m |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
370 |
|
Pirkka Perkola |
TaTu Tampere |
2001 |
01A240 |
50m |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|